Osmanlı Kahve Kültürü

Osmanlı Kahve Kültürü

Güncelleme: 14.10.2011 13:50:11
Okunma Sayısı: 1727
Yorum Sayısı: 0

 

Türk Kahvesi…

Antalya’da her daim konuklarını güzel bir şekilde ağırlayan, Haluk Kamacı işletmesindeki Türk Kahvesi, Osmanlı zamanlarından günümüze kadar uzanan kahvehane kültürüyle dikkat çekiyor.
Türk Kahvesi’nde İstanbul Tophane nargilesi, fincanda pişirilen Türk kahvesi mekanın meşhurları arasında yer alıyor. Nargile ve Türk Kahvesi haricinde tatlı, dondurma, ayrıca ev eriştesi ve tavuklu krepleri de çok yoğun ilgi görüyor. Günün her saati Antalyalıları ağırlayan Türk Kahvesi, kusursuz hizmet kalitesinden ödün vermeden 7/24 çalışan bir mekan olma özelliği taşıyor.
Antalya’nın en seçkin nargilelerine imzasını atan Ergin Bey, kişiye özel nargile çeşitleriyle mekanın konuklarını adeta büyülüyor. Kısacası anı yaşamak için tek adres Türk Kahvesi. Oyun alanlarının da dahil olduğu bu naçizane mekanda, otomatik okey masalarından kağıt oyunlarına kadar her türlü hizmet veriliyor. Türk Kahvesi’nde gününüzü eğlenerek geçirirken meşhur ev yapımı limonatanızı yudumlamak kent sakinlerinin gününe renk katıyor.
Kahvehane kültürünün çağdaşlaşmış hali Türk Kahvesi’nde Antalya’nın önde gelen isimleri de sıklıkla boy gösteriyor. Türk Kahvesi, bayanların da gönül rahatlığıyla gelip oturabildiği, keyif aldığı bir mekan olarak yıllardır adından sıklıkla söz ettiriyor. 
Antalya’da bir kere gidildikten sonra müdavimi olunan mekanların arasında başta gelen Türk Kahvesi, konuklarını güzel bir şekilde ağırlamak için bekliyor…


Paylaş:


Galeride resim bulunmamaktadır.