Main Menu

ANTALYA ENGELLİLER SANAT EVİ’NDE HAYALLER TASARIMLA BULUŞTU

Engelli bireylerin resmettiği hayallerin tasarımla hayat bulduğu “Engelsiz Çantalar ve Objeler” le kendi çizimlerini ekonomiye dönüştürmelerini ve girişimci olmalarını sağlayacak proje hayata geçiriliyor.

Buselique Tasarım Atölyesi  tarafından proje içeriği hazırlanan,  Engelliler Sanat Evi ve  ATSO koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu işbirliği ile yürütülecek olan projenin ilk ürün tanıtımları Engelliler Sanat Evi’nde yapıldı.

Ürün tanıtımı toplantısında TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Kocaoğlu; “TOBB Antalya Kadın Grişimciler Kurulumuzun düzenlediği  2017 Antalya’nın Fark Yaratan Kadın Girişimciler Yarışmaşı’nda “Yenilikçi İş Fikri” kategorisinde birinci olan Buselique Tasarım Atölyesi ve “Sosyal Girişimcilik” kategorisinde birinci olan Engelliler Sanat Evi Kurucusu Hülya Bostanoğlu, engelli bireylere ve üstün zekalı çocukların eğitimine gelir sağlanması amacı ile sosyal proje ortaklığı yaparak, aynı zamanda sosyal fayda sağlamak adına örnek olacaklardır. Kurulumuz olarak yaptığı girişimcilik destekleri ve projeleri yanında sosyal sorumluluk projeleri de geliştiriyor ve uyguluyoruz. Bu proje ile engellilerin ekonomik ve sosyal gelişimlerini sağlamak ve  Engelliler Sanat Evin’nde çizdikleri resimleri tasarıma dönüştürerek ekonomilerini sağlamalarını ve aynı zamanda elde edilen gelirin bir kısmını üstün zekalı çocukların eğitiminde kullanılması hedeflendi.  Bu sosyal sorumluluk projesi ürünlerini satın alan kullanıcılar, bu amaca da katkıda bulunmuş olacak ve ürün ambalajının içinde yer alan resimlerin hikayeleri ile bu konuda empati kurmaları, çözüm önerilerine destek olmaları için farkındalık sağlanacaktır. Resimleri tasarımlarla kullanıma dönüştürecek olan Buselique Tasarım Atölyesi kurucularından ve aynı zamanda kurul üyelerimiz olan Sibel Özdoğan ve Nevin Demirhan’a, bu anlamlı soysal sorumluluk  proje içeriğini oluşturdukları için ve Engelliler Sanat Evi Kurucusu Hülya Bostanoğlu’na gönüllü olarak yaptığı çalışmalarla engelli bireyleri topluma kazandırdığı için bir kez daha teşekkür ediyor ve çalışmalarını destekliyoruz” dedi.

Toplantıda Buselique adına söz alan Sibel Özdoğan ve Nevin Demirhan; gönüllü olarak geliştirdikleri proje içeriği üzerinde  uzun süredir  hazırlandıklarını Engelliler Sanat Evi’ndeki bireylerle birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyduklarını belirterek, paydaşlarla önümüzdeki süreçte engelli bireyler ve üstün  zekalı çocuklar için çok verimli dönüşler alacaklarına inandıklarını ifade ettiler.

Engelliler Sanat Evi Kurucusu Hülya Bostanoğlu; kursiyerleri ve aileleri adına bu projenin sağlayacağı fayda için paydaşlara teşekkür ederek işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bireysel çabaların güç birliğine dönüşerek çok daha faydalı olacağını ifade etti.

 

 

Comments

comments

Siz ne dersiniz?