Main Menu

“Güçlü Kadınlar, Başarılı Sporcular” Akra Otel’de Buluştu

AGİDER, 8 Mart Dünya Kadınlar haftasında ülkemizde kadınlarımızdan başlayarak beden ve ruh sağlığına dikkat çekmek, spor ve sağlıklı yaşam ile insanların yaşam kalitesini artırmanın önemini vurgulamak, kadınların ve onların vasıtasıyla tüm aile fertlerin yaşam biçimlerinde sporun ve sağlıklı yaşamın yer almasını sağlamak amacıyla AGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Teker’in projesi olan “Kadın ve Spor Paneli” Gymfactory, Efe Technik, Domino Travel Services, ETS Tur, Raket Spor,  Antalyaface Dergisi, Alman Ayak Sağlığı ve Chi Fine Food Atelier sponsorluğunda Akra Otel’de gerçekleşti.

“Güçlü Kadınlar, Başarılı Sporcular” teması altında yapılan panelin Moderatörlüğünü Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran yaptı. Oyuncu-Triatlet-Sporcu Cennet Teker (56), Manş Denizi’ni geçen İlk Türk Kadını ve yüzücü Nesrin Olgun Arslan (62), Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral Gültekin, öğrenci ve sporcu Yağmur Aydoğan (22) konuşmacı olarak yer aldığı panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren projenin mimarı Mali Müşavir ve Triatlet Çiğdem Teker; Bu yıl bir ilk olarak başlayan panelin, geleneksel hale gelerek dünya kadınlar haftasında her sene büyüyerek devam edeceğini, spor, sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda farklılık yaratacak projelere imza atacaklarını belirtti.

Panele Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Muratpaşa Belediyesi Spor İl Müdürü İclal Çakır, Antalyaspor Kulüp Başkanı Nafiz Tanır, Eski dönem Triatlon Federasyon Başkanı Hamdi Güneş, AGİDER üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

“Güçlü Kadınlar, Başarılı Sporcular” temasın altında konuşmalarını gerçekleştiren katılımcılar, kadınların hayatlarında sporun daima olması gerektiğini, onların vasıtasıyla ailelerine ve yaşam biçimlerine olan etkilerini ve yaşadıkları süreçleri anlattı. Çalışan veya ev hanımı olan kadının isterse sporu yaşam biçimi haline getirebileceği ve işinde de daha başarılı olacağını deneyimleriyle aktaran katılımcılar, hiç birşeyin spora engel olmadığını  belirtti.

Panel, katılımcı ve sponsorların plaket töreniyle son buldu.

Comments

comments

Siz ne dersiniz?