Main Menu

Metin Hara; ‘’İyilik Kazanacak, Dünyayı İyilik Kurtaracak ’’

Doğu ve batı öğretilerini modern tıp bilgisiyle sentezleyerek seminerler veren Metin Hara, Terracity ziyaretçilerine ‘’Sevgi Dolu Bir Gün’’ yaşattı. Hara, sevgi ve düşünce gücünün insan sağlığı üzerindeki etkisini örneklerle anlattı.

Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, iyilik hareketi ile ilgili bilgiler veren Metin Hara; ‘’İyilik; karşındakinin ihtiyacı olduğu kadar senin de ihtiyacın… Bugün su içmek, yemek, spor yapmak gibi iyilik… İnsanoğlunun doğal ihtiyacıdır ve biz bu ihtiyacın tekrar anımsanmasını ve hayatın temel renklerinden birini olduğunu anlatmayı hedefliyoruz’’ dedi.

Evlatlarınıza hayal hırsızlığı yapmayın!

Terracity söyleşi alanında kalabalık bir topluluğa seslenen Metin Hara, anne babaları evlatlarına hayal hırsızlığı yapmamaları konusunda uyardı. Her hayalin bir insanın emekleriyle anlam bulduğunun altını çizen Hara, anne ve babaların çocukların doğasına izin vermeleri gerektiğini söyledi. Hara sözlerine şöyle devam etti; ‘’Anne babaların travmalarıyla verdikleri tavsiyeler, çocukların gönülleri ile verdiği kararlardan çok daha negatif. Bırakın çocuklarınız hata yapsın, bırakın çocuklarınız hayat içerisinde biraz rüzgâr essin zorlansın. Siz nasıl bazı şeyleri öğrendiyseniz onlar da öğrenecektir. Ne olursa olsun şu anın çocukları yarın bu dünyayı değiştirecek kahramanlardır. Şimdi bir çocuk kitabı da yazıyorum. Onların doğasını koruyabilmek ve yetişkinlere onların dünyayı değiştirebilecek bilge ruhlar olduğunu anlatabilmek için’’ dedi.

Hayalim Birleşmiş Milletlerde konuşmacı olmak…

Birleşmiş Milletlerde konuşmacı olmanın hayalini kurduğunu belirten Metin Hara; ‘’ Adımlar atıldı çok yakında bu hayalim de gerçekleşecek. İlk başta en büyük hayalim on kişi karşımda otursun kalbimdekini paylaşayım idi. Sonra onlar yüzler oldu, binler oldu, yüz binler oldu, kitap oldu şimdi iyilik adına ne yapılabilir diye senaryo yazıyorum. İyilikle ilgili telefon uygulaması yapıyorum. Sürekli bir şeyler üretiyorum. Ben sürekli hayaller kurup o hayallerin içerisinde yaşamaya çalışan biriyim aslında. Herkesin tek bir hayali değil o hayali sürekli güncelleyecek havucu olması gerekir. O havucun peşinde sürekli gelişiyor, öğreniyor, büyüyor, kendimizi daha iyi anlıyoruz’’ dedi.

Metin Hara yıllardır sayısız kişiye verdiği seminerleriyle ve yazdığı kitaplarıyla günlük yaşantıların içine adapte edilmesi oldukça kolay uygulamalarla ile daha kaliteli bir yaşam sürmenin pratiklerini öğretiyor.

‘Yol’ ve ‘Dem’ kitaplarıyla Türkiye’nin her yerine ulaşmayı ve her kalbi selamlamayı hedefleyen Metin Hara çok yakında düğmesine basmaya hazırlandığı iyilik kitapları öncesi Antalyalılara unutulmaz bir gün yaşattı. Hara; uzun kuyruk oluşturan okurlarının kitaplarını imzalayarak bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Comments

comments

Siz ne dersiniz?