Main Menu

Doğa Koleji Burs Hedefini Yükseltti “125 Milyon TL”

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, verdikleri eğitim bursunun 125 milyon TL’ye çıktığını söyledi. Lüle, “amacımız dünyayı yönetenlerin arasında Türk gençlerini görmektir “ dedi.

Doğa’nın ayrıcalıklı eğitim formatı, akademik başarısı ve yabancı dil eğitimindeki farklılığı göz doldurmaya devam ediyor. Yapılan Bursluluk Sınavı’na yoğun katılım gösteren Antalyalı öğrenci ve velilere teşekkür eden Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, gelecek 5 yıl içinde burs miktarının 125 milyon TL’ye çıkaracaklarını söyledi.

Antalya’da ulusal ve yerel medya mensupları ile bir araya gelen Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, eğitimde sundukları imkanları aktararak, dünyaya entegre bir neslin Antalya’da yetiştiğini dile getirdi. Doğa’nın ayrıcalıklı eğitim imkanlarının anlatıldığı basın toplantısında, Antalya Bilim, Konyaaltı, Lara ve Alanya olmak üzere dört kampüs ile Antalyalı çocuklarla kaliteli eğitimi verdiklerini anlatan Lüle, “Dünyaya entegre bir nesil yetiştiren Doğa Koleji başarıdan asla ödün vermeyecektir” dedi.

Doğa Koleji’nin klasik, ezberci öğrenim kalıplarını yıkarak, özgün ve modern eğitim modelleri ile dünya standartlarındaki eğitim teknolojileri, akademik ve sportif başarılarıyla konsept okulları arasında yer aldığını vurgulayan Lüle, “Doğa Koleji uluslararası vizyonuyla, Türk eğitim sistemine katkı sağlıyor. Okulumuzun, geliştirdiği eğitim metotları ve materyalleriyle öğrencilerinin elde

ettikleri yüksek akademik başarılar, sadece ülkemizde değil dünya çapında aldığı ödüllerle adından söz ettiriyor” dedi.

Eğitim’de Türkiye Liderliğini Sürdürüyor…

Eğitimde üstün potansiyelli çocukları akademik yönden ayıran Doğa Koleji, sosyal yaşamda diğer öğrencilerle ayırmadan bir tutarak farkını gün yüzüne çıkartıyor.

Yabancı dil eğitimine oldukça önem ve özen gösterdiklerini dile getiren Lüle,” Doğa Koleji’nin tercih edilme sebeplerinin başında; yabancı dil öğrenebilecek miyim korkusu olmayan, akademik başarıyı hedeflemiş, dijital dünyada dijital eğitim alan, nasıl öğreneceğini bilen ve eğlenirken öğrenen bireyler yetiştirmesi gelmektedir” dedi.

“Dünyayı Yönetenlerin İçinde Türkiye de Olsun”

Lüle, İngilizce eğitimin önemine dikkat çekerek, “üretim malzemelerine sahip olmanın ilk koşulu İngilizce dilinden geçer” dedi. “Dünyayı yönetenlerin içinde Türkiye’de olmalıdır” diyen Lüle, dünyaya entegre olmak için İngilizce’nin şart olduğunun altını çizdi. Doğa Koleji olarak her sene yurtdışına birçok öğrenci gönderdiklerini belirten Lüle, bu sene de dünyanın sayılı ve önde gelen üniversitelerine yaklaşık 200 öğrenci gönderdiklerini dile getirdi. Lüle, “Öğrencilerin eğitimine devam ettikleri üniversiteler, dünyayı teknik olarak yönetenlerin yetiştirildiği okullardır” dedi.

Yabancı dil ders saatlerinin diğer eğitim kurumlarına göre oldukça fazla olduğunu belirten Lüle, kitapların kurum içerisinde hazırlandığını ve her yıl güncellediğini ise özellikle vurguladı.

“Hedefimiz 5 yıl İçerisinde 125 Milyon Burs Vermektir”

Lüle, Doğa Koleji’nin başarıyı ve başarıları görmezden gelmeyerek

bursluluk sınavları düzenlediklerini, %100’e varan burs imkanları tanıdıklarını dile getirdi. Bursluluk sınavına olan katılımdan ve öğrencilere katkı sağlamaktan oldukça memnun olduklarını dile getiren Lüle, “Hedefimiz 5 yıl içerisinde 125 Milyon burs vermektedir” dedi.

Antalya’da gerçekleşen bursluluk sınavına 5 bin civarında katılım olduğuna dikkat çeken Doğa Koleji Genel Müdürü Lüle, Antalyalı veli ve öğrencilerine teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Siz ne dersiniz?