Main Menu

DUYGU ADEMOĞLU İLE PİLATES

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü Spor Yönetimi mezunu Pilates Eğitmeni Duygu Ademoğlu ile oluşturduğu markası “Duygu Ademoğlu Pilates” stüdyosunu, yeni geliştirdikleri sistemi ve hayat hikayesini konuştuk.

Duygu Hanım, öncelikle okurlarımız için kendinizden bahseder misiniz? Sizi biraz tanıyalım…

Merhaba, aslen İstanbulluyum ve çocukluğumu İstanbul’da geçirdim. Karakterimin temelleri ve kültürümün gelişimine İstanbul’un faydası olmadığını söyleyemem. Halen aile büyüklerimin tümü İstanbul’da yaşamlarına devam etmektedirler. Hem mesleki gelişim workshoplarım hem de duygusal ailevi bağlarımı güçlendirmek için İstanbul’u çok sık ziyaret etmekten zevk alırım. Akademik kariyerime başladığım Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Spor yönetimi bölümünü kazanmamla beraber Antalya ile yakından tanıştım. Akademi yıllarımın sonlarına doğru eşimle tanıştım, evlendikten sonra Antalyalı oldum. Akademi süresince hedeflediğim iyi pilatese erişimin her Antalyalının hakkı olduğuna inandım ve bu yolda stüdyo açtım.

Profesyonel pilates eğitmeni olarak bizlere pilatesi anlatır mısınız?

  1. Dünya savaşı döneminde fiziksel yetersizliğe maruz kalmış Alman subaylarının yeniden fiziksel yeterlilik kazanmasında başarılı olmuş, Joseph Pilates’in keşfettiği ve geliştirdiği rehabilitasyon sistemidir. Savaş çoktan bitti ama Pilates gelişerek devam ediyor! Avlanmak ve koşmak için yaratılmış ilkel insanın modern dünyamızda masa başı hareketsiz yaşamı ve yoğun stresi neticesiyle maruz kaldığı hareketsizlik sonucu oluşan tüm fiziksel sağlık sorunlarını en doğal ve hızlı formülle sağlıklı hale getirme disiplinidir.

Duygu Ademoğlu Pilates nasıl doğdu?

DAP hiçbir zaman doğmadı hep vardı. Çünkü pilates salonlarını pilates salonu yapan unsur eğitim konseptinin yönettiği inançtır. Duygu Ademoğlu Pilates olarak biz Joseph Pilates’in disiplinini benimsemiş pilates otoritelerinin kabul ettiği programdan şaşmayan bir Antalya stüdyosuyuz.

Duygu Ademoğlu Pilates’te hizmetleriniz nelerdir? 

Stüdyomuzda Pilates’in tüm ekipmanları mevcuttur. Olması gereken, ideal pilates seansı ortalama 55 dakikadır. Bir antrenman süresince mat pilates, aletli pilates ve bunlara ek olarak omurga rahatsızlıklarına yönelik önlem veya onarım amaçlı tower kısmı uygulanmalıdır. Biz uluslararası ordera bağlı kalarak, kişisel ihtiyaçları ön plana alarak en uygun ve doğru şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özel ders, düet ders yada grup derslerimizin tamamında bu disiplinden şaşmıyoruz. . Tüm çalışmalarımıza ek olarak özel ders salonumuzda ems (elektromanyetik sistem) ile yapılan çalışma programlarımız da bulunmakta, Ayrıca air pilates gibi yerçekimsiz bir pilates tekniği olan ekipmanımız ve trx de bulunmaktadır.

Geçtiğimiz ay düzenlediğiniz davette yeni bir sisteme geçiş yaptınız. Bundan biraz bahseder misiniz?

Düzenli aralıklarla yaptığımız bu davetlerde kulüp kültürünün canlı kalmasını sağlamak amacıyla farklı gün ve farklı saatlerde seansları olan üyelerimizi bu davetlerde buluşturuyoruz ve ilişkilerimizi güncel tutuyoruz. 4 yıldır hizmet verdiğimiz bölgenin dışında da şubeleşmek amacıyla kurumsal sisteme geçiş yaptık. Bu hedef doğrultusunda tüm mobil cihazlarda, tabletlerde ve bilgisayarlarda çalışabilen özel bir yazılımı yurtdışında kodlattık. Artık 7/24, gece/gündüz  internet erişiminizin olduğu her yerden üye olabilir, seanslarınızı organize edebilir ve özel tasarım pilates ürünlerinden alabilirsiniz.

İlerleyen dönemlerdeki hedef ve projeleriniz nelerdir?

Akdeniz geneli şubeleşmek ve çok yakında hizmete girecek yurtdışı stüdyomuzu da hayata geçirmek.

Son olarak, eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Bu yazıyı buraya kadar okuduysanız pilatese ilginiz var demektir. İlginizi  ilerletmek ve ‘iyi pilates(TM)’ ile tanışmanız için stüdyomuza bekliyoruz.

Comments

comments

Siz ne dersiniz?