Main Menu

Türk ve İtalyan birlikteliğini tasarım anlayışı ile bir araya getiren Rue markasının Antalya mağazası sahibi Handan Çelikli

Türk ve İtalyan birlikteliğini tasarım anlayışı ile bir araya getiren Rue markasının Antalya mağazası sahibi Handan Çelikli ile markanın modaya bakışı, 2017 kreasyonları ve sıra dışı tasarımları üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

 

“Rue les createurs’ koleksiyonunu hazırlarken tüm bu trendlerden esinleniyoruz ancak bunu yaparken de detaylarda yaratmaya çalıştığımız ayrıcalığı  markanın yapı taşı olarak saklamayı başarıyoruz”

 

Bize biraz “Rue les createurs”dan bahseder misiniz?

 

“Rue les createurs”, Türk ve İtalyan birlikteliğini tasarım anlayışı ile bir araya getiren bir marka. Stil sahibi ve ayakları üzerinde durabilen metropol kadınının gardırobuna hitap eden “Rue les createurs” koleksiyonunda, sade parçalar tasarım odaklı bir anlayış ile yorumlanıyor.

 

2017  Yaz koleksiyonunda bizi neler bekliyor?

 

‘rue les createurs’ İlkbahar Yaz 2017 koleksiyonu; Ready to Wear Chic, Chic, Loosefit, Casual ve Romantic olmak üzere beş farklı konseptten oluşuyor. Koleksiyonda, özel kumaş ve garniler, fit kesimler, asimetrik şekiller, ton sur ton çizgililer, volanlar, dantel detaylar, parlak kaplamalar ve denim görünümler öne çıkıyor. Renk olarak koyu tonlar hakim. Siyah ve lacivert, yeşil, sarı, turuncu ve saks gibi canlı renklerle bir araya geliyor. Keskin geçişleri yumuşatmak adına, gri, pudra ve buz mavisi tonları ise aksan renk olarak kullanılıyor

 

2017 Dünya trendleri neler? Markanızda bu trendleri ne şekilde kullanıyorsunuz?

 

Bu sezon, bluzların kollarında, etek uçlarında, pantolonlarda hemen hemen her çeşit parçada volanlar ön plana çıkıyor. Ton sur ton çizgililerle yakalanan pijama görünümü de sezon trendleri arasında.  Geçtiğimiz sezonlardan devam eden crop üstler ve tüller  2017 yazında da var. Parlak renkler ve loose fit kesimler de sezonun öne çıkanları arasında sayabileceklerim. ‘rue les createurs’ koleksiyonunu hazırlarken tüm bu trendlerden esinleniyoruz ancak bunu yaparken de detaylarda yaratmaya çalıştığımız ayrıcalığı  markanın yapı taşı olarak saklamayı başarıyoruz. Trendi olmayan ama trendleri takip eden, özgün çizgilerden oluşan bir koleksiyon yaratmayı bu şekilde başarıyoruz.

 

Sezonlar ötesi tasarım anlayışınız var bunu neye bağlıyorsunuz?

 

Trendleri takip ederken, birebir bağlı kalmamanın verdiği özgürlükten alıyoruz. ‘rue les createurs’, stilini çok net bir şekilde ortaya koyan, koleksiyonu ilk kez gören birinin gerek kumaş kalitesi, gerekse işçilik olarak eder ve değer parametresini çok net algılayabileceği bir marka. Bu da bizi zamansız kılıyor.

 

Mall of Antalya’da açılan “Rue”, Antalya’da kadınlara nasıl bir koleksiyon sunacak?

 

Sıcak yaz günlerinde rahatlıkla kullanabilecekleri uçuşan kumaşlardan tasarlanmış hem gündüz hem de gece kullanabilecekleri elbiselerin Antalyalı kadınların ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Ayrıca yine uçuşan kumaşlardan bluz ve uzun etekler ile şehirde kullanılabilecek kısa etekler ilgilerini çekecektir.

 Dünya genelinde kaç mağazanız bulunuyor?

Rue les createurs Türkiye genelinde 16, Yurtdışında ise Londra, Tahran, İtalya ve Kazakistan’da              olmak üzere 5,  toplamda 21 adet mağazamız bulunmaktadır.

Teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istedikleriniz…

Ben teşekkür ediyorum sayfanızda bizleri ağırladığınız için Son olarak Antalya’nın seçkin bütün bayanlarını koleksiyonumuzu tanıtmak üzere mağazamızda ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.

Comments

comments

Siz ne dersiniz?