Main Menu

Sofistike ve stil dolu dokunuşların yaratıcısı… Ecem Nini

Sofistike ve stil dolu dokunuşların yaratıcısı… Ecem Nini

“Benim için en önemli konu atölyeme gelen müşterilerimin aynaya baktığında kendini elbisenin içinde farklı, mutlu ve özel hissedeceği ürünler ortaya çıkarmaktır”

Bize biraz kendinizden bahsetseniz?

1989 Antalya doğumluyum. Selçuk Üniversitesi kamu yönetimi ve siyaset bilimi bölümünü tamamlayıp mezun olduktan sonra özel sektörde mobilya tasarım ve aydınlatma alanında 4 yıl kadar mağaza yöneticiliği yaptım.
Atölye Ninni’nin kurulum hikayesinden bahseder misiniz?

2016 yılı Mart ayında Atölye Nini serüveni başladı. Sektörün içinde  bir annenin çocuğu olmanın verdiği şans ve deneyim ile her zaman modayla  iç içe olma imkanım vardı. Böylece atölye kokusunun içinde büyüdüm. Küçüklüğümde hayal ettiğim bir ürünü çizip diktirme imkanım olduğu için bu deneyimimi başkaları için kullanmayı tercih ederek atölye ve mağazanın birlikte  olduğu hayalim gerçeğe taşınmış oldu.

Neler bulacağız Atölye Ninni’de?

Farklı olmayı tercih edenlerin adresi sloganıyla çıktığım bu yolda müşterilerimin hayal gücünü ya da kendi tasarımlarımı gerçekleştirmek   doğrultusunda, haute couture abiye, gelinlik ve günlük parçalardan oluşan ürünler için özel dikim yapmaktayız. Tamamı özel dikim ürünlerin bulunduğu  kendi tasarımlarımı alışılmasın dışında detayları kullandığım ürünlerimi mağazamda satışa sunmaktayım.
Haute couture giyimin farkı nedir?

Haute couture kişinin vücuduna göre, sıradan olmayan, müşterilerimizin de hayal gücünün etkisinin  olduğu yaratıcı tasarımlardan oluşuyor.

Çok büyük bir ihtiyacı karşılayacağınız kesin. Peki siz en çok neye dikkat ediyorsunuz bir elbisede?

Benim için en önemli konu atölyeme gelem müşterilerimin aynaya baktığında kendini elbisenin içinde farklı mutlu ve özel hissedeceği ürünler ortaya çıkarmaktır.

Ne istediğine karar verememiş müşterilerinize stil danışmanlığı yapıyor musunuz?

Evet. Hazır giyimden umduğunu bulamayan müşterilerim için hangi ortamda nasıl bir ürün giyecekleri konusunda tasarımdan ayakkabı ve aksesuarına kadar destek oluyorum.

Herkese her elbise olur mu?

 Atölye Nini olarak birincil şartımız kişinin vücut yapısına ,tenine ,karakterine ve bulunacağı ortama uygun tasarımlar üretmek olduğundan maalesef her elbiseyi kişiye göre genellemek çok sağlıklı olmamaktadır.

Gelinlik seçmek belki de en zor karar. Neler tavsiye ediyorsunuz bu noktada gelin adaylarına?

Her genç kızın hayalidir en güzel gelin olabilmek. Bunun da ilk kuralı en özel gelinliktir. Gelinlerimi ilk önce dinliyorum. Hayalleri doğrultusunda onlara farklı ve alışılmasın dışında düğün, mekan ve konseptine uygun çizimler yapıp üretime geçiyorum.

Çok teşekkür ederiz verdiğiniz değerli bilgiler için. Var mı eklemek istediğiniz bir şey?

Antalyaface okuyucuları için özel dikimin incelikleri konusunda bilgi vermeye çalıştım. Ayrıntılı bilgi isteyenlere atölyemizin kapısı her zaman açıktır. Teşekkür ederim.

Comments

comments

Siz ne dersiniz?