Main Menu

Kahve Yöresi’nin Kurucusu Mehmet Üzüm

Eğitimli ve işinin inceliklerini bilen aşçı ,barista ve diğer ekibimiz özverili çalışmalarıyla kaliteyi bir üst seviyeye çıkararak işlerinde harikalar yaratıyor

 Merhabalar öncelikle sizi tanıyarak başlayalım

Merhabalar. Ben Mehmet Üzüm. 1989 Batman doğumluyum. Çok küçük yaşlarda Antalya’ya yerleştik ve bütün hayatım burada geçti. Antalya tutkunu bir insanım. Burada yaşamaktan oldukça mutluyum ve keyif alıyorum. Bu kente kendimce farklı bir şeyler katmayı ve burayı daha anlamlı kılmayı çok istiyordum.  Zamanla Antalya’daki değişim benim de dikkatimi çekti ve girişimci ruhum  hareketlenmeye başladı. Eğitimimi tamamladıktan sonra çok çeşitli işlerde çalıştım. Ailemin  inşaat sektöründe yer alması benim de onlarla devam etmemi sağladı. İnşaat sektöründe kendimi yetiştirdim fakat hayallerim yaşadıklarımdan tamamen farklıydı.

Kahve yöresinin kuruluş hikayesini dinleyelim sizden

Antalya’da kendime ait bir kafe açma hayaliyle işe gidip geliyordum. Bu süreçte çeşitli araştırmalar da yapıyor hayalimin detaylarını oluşturuyordum. Yaratıcı ve özgün bir tasarıma sahip olmanın yanında sadece sıcak ve soğuk kahve deneyimi değil diğer çeşitleriyle de zengin bir menü deneyimi sunmayı çok istiyordum. Ama bunların da yeterli olmadığının farkındaydım. İşletmeye  gelen misafirleri keyiflendirecek farklı bir şeyler daha eklemem gerektiğini biliyordum. Henüz Antalya’da kafeler yaygın değilken bir girişimde bulunmayı denemiştim fakat mevcut işlerimizin yolunda gitmemesi sebebiyle bu hayalimi biraz ertelemek mecburiyetinde kaldım. En doğru zamanı yakalamak için fırsat kolluyordum Son dönemde Antalya’da açılan kahve zincirleri ve çeşitli franchise işletmeler artık benim de bu noktada harekete geçmemi açık bir şekilde hatırlattı. Bu bağlamda ilk adımı geçen sene bu dönemlerde atmaya başladım. Akdeniz Üniversitesi civarında belirlediğim lokasyonlarda birkaç yerle görüştükten sonra bir yerle anlaştım ve Kahve Yöresinin temelini böylelikle atmış oldum.

 Kahve yöresini özel kılan, emsallerinden ayıran özellikler neler?

Kahve Yöresi’ni yaratırken tamamıyla özgün olmasını istedim. Dış ve iç mimarisi tamamen benim tasarladığım şekilde hayat buldu. Mutfak  ve bar kısmına geçtiğimizde olmazsa olmazımız  ve asla ödün veremeyeceğimiz şey kahve ve diğer çeşitlerimizdeki tazelik. Özellikle bu iki bölümün kusursuz olmasına oldukça özen gösterdim. Ürünlerimizin taze kalmasına özen gösteriyor  ve ürünlerimizin lezzetini seçkin markaların kalitesi ile güvence altına alıyoruz. Ayrıca diğer hassasiyet gösterdiğimiz konu sunum. Ortaya çıkardığımız tüm lezzetleri eşsiz bir sunumla misafirlerimizle buluşturuyoruz. Oldukça iştah açıcı görünen Türk kahvesi sunumlarımızda olmazsa olmazlardan biri yanına yakışan bir ikram olan enfes bir draje. Kahve Yöresi sohbetlerin bahanesi olan kahve içmenin yanında özellikle günün en önemli öğünü olan kahvaltı için de oldukça tercih edilen bir yer. 25 çeşit içeriğiyle bilindik serpme kahvaltılıkların çok üstüne çıkararak misafirlerimize eşsiz bir kahvaltı deneyimi sunuyoruz. Kahve Yöresi sadece kahve içilen bir yer olmaktan ziyade misafirlerin çeşitli kutlamalarına da ev sahipliği yapıyor. Okul organizasyonları; mezuniyet,  balo,  bunun  yanında doğum günü kutlamaları ve diğer kutlamalar için tercih edilen bir mekan olarak karşımıza çıkıyor.Bunların dışında tabi ki oyun oynamak isteyenleri de düşündük. Okey, tavla, jenga, tabu, monopoly ve diğer oyunlarla misafirlerimizin eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlıyoruz. Eğitimli, cana yakın, güler yüzlü, samimi ve işini seven personellerimizle misafirlerimizi memnun etmek için yoğun bir özveri ortaya koyuyorlar.

 

Peki maç tutkunları?

Tabi ki onlara da unutmadık. Maç heyecanını sahadaymış gibi yaşatan ses sistemimiz ve görüntü ekipmanlarımız sayesinde misafirlerimize keyif dolu bir seyir sunuyoruz.

 

Kahve yöresini bu 1 yıl gibi kısa bir sürede kentin öne çıkan mekanları arasında kılan başarının sırrını bizimle paylaşır mısınız?

Kahve Yöresi misafirlerine iç mimarisiyle farklı bir hava yaratarak  keyifli anlar biriktirmesini sağlıyor. Misafirlerimizle iletişim kurmanın önemini biliyor ve onlarla samimi diyaloglar oluşturarak bağımızı artırıyoruz. Kahve Yöresi adı altında sunduğumuz tüm yiyecek ve içecek çeşitlerimiz seçkin markaların kaliteli ürünlerinden bir araya gelmektedir. Eğitimli ve işinin inceliklerini bilen aşçı ,barista ve diğer ekibimiz özverili çalışmalarıyla bu kaliteyi bir üst seviyeye çıkararak işlerinde harikalar yaratıyor ve  Kahve Yöresi’ni başarılı bir şekilde temsil ediyorlar.Üstün hizmet anlayışını ve kaliteyi doğru fiyatlarla buluşturduğumuz için çok kısa sürede rekabet ortamında yerimizi almayı başardığımızı düşünüyorum.Ayrıca misafirlerimizden aldığımız geri bildirimlerle de hizmet kalitemizi artırmaya gayret ederek kendimizi sürekli geliştirmemiz ön plana çıkmamızda büyük katkı sağladı.

 

Ürün portföyünde öne çıkan ürünler hangileri?

En çok tüketilen ürünümüz Türk Kahvesi.Bunun yanında 25 çeşitten oluşan kahvaltımız misafirlerimizden çok beğeni alıyor. Hafta sonları oldukça yoğun bir kahvaltı servisimiz olduğunu söyleyebilirim.Yumuşacık hamurdan enfes bir tatlı olan waffle Kahve Yöresi’nde vazgeçilmezler arasında.Damakta farklı bir tat bırakan ve en çok tercih edilen yemeğimiz Köri Soslu Tavuk. Wrap çeşitlerimiz de bir o kadar tercih ediliyor.

Konyaaltı Kent Meydanı’nda yeni bir şube açtınız. Bunun üzerine neler söylemek istersiniz?

Antalyalıların yeni gözde yeri Konyaaltı Kent Meydanı’na hizmetimizi taşımakla misafirlerimizi deniz havasıyla bütünleştirdik. Kahve Yöresi burada ilk gününden öylesine talep gördü ki misafirlerimizin bu yoğun ilgisi bizleri çok oldukça mutlu etti. Burada yer almakla doğru bir adım attığımızı bir kez daha görmüş olduk. Toros şubemizden farklı olarak bu şubemizde nargile ve alkol servisimiz de mevcut.

Teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istedikleriniz?

Nezih, huzurlu ve kaliteli hizmet anlayışıyla misafir odaklı yaklaşımımız ve ikram kültürümüz ile kısa sürede Antalya’da önerilen bir mekan olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana hızlı büyüme göstererek eşi benzeri olmayan bir markayı Antalya’ya kazandırdık. Türk kültürünün misafirperverlik geleneğini işletmemizde yaşatarak farklılaşmayı ve misafirlerimize yeni lezzet deneyimlerini benzersiz bir şekilde sunmayı önemsiyor ve daha iyisini yapmak için çabalıyoruz. Bizleri tercih eden misafirlerimize bir kez de buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Comments

comments

Siz ne dersiniz?