Main Menu

Düş Bahçesi Sanat Merkezi’nin Kurucusu…Bestekar, Solist , Kanun icracısı, TV Program yapımcısı, Serpil ERTUĞ…

“Bazen bir kahve yudumlayıp sevdiğin şarkıyı çalarken ya da sevdiğin şarkıyı dinlerken susarsın,ve o şarkı senin söylemek istediğin her şeyi anlatır”

 

MRT_6605_800x531

Düş bahçesi sanat merkezini kurma fikriniz nasıl gelişti ?
1999 yılında, söz ve müzikleri şahsıma ait olan bestelerimi, notaya almak arzusuyla ,Türk müziği enstrümanı kanunla tanıştım .2002 yılında özellikle, Türk sanat müziği ve enstrümanlarını genç kuşaklara sevdirmeyi hedef alarak, sanat dalında kendim için ve sanat için özel bir yer edinme kararı ile  Düş Bahçesi Sanat Merkezi’ni kurdum.

 

Düş Bahçesi Sanat Merkezi’nde iş kolları nelerdir ?

 

Türk Sanat Müziği yetişkinler, çocuk ve gençlik koro çalışmaları, Türk müziği ve batı müziği enstrümanlarıyla, her türlü müzikal organizasyona cevap verebilecek konumdayız. Zaman içinde kendi bünyemizde yetişen solist ve sazendelerden oluşan batı ve Türk müziği formunda zengin

orkestralara sahip olduk.

Antalya’mızın kültür ve sanat yaşantısına pek çok katkılar sağlamış, sosyal projelerinizden biraz bahseder misiniz?

Huzur evleri ,Onkoloji Vakfı ,Engellileri ve Türk Kızılay’ını koşulsuz destekliyoruz. Kitap toplayarak kütüphanelerine katkıda bulunuyoruz ve bu mekanlarda bulunan insanlarla müzik ve sanatla iç içe zaman geçirerek onlara birkaç saatte olsa yalnızlıklarını unutturmanın hazzını yaşıyoruz. “Saklama Sende Bağışla” kitap kampanyası da yoğun destek verdiğimiz kampanyalar arasında.

 

Müzik sizin için ne ifade ediyor ?

 

Müzik benim; hayatım, arkadaşım, sırdaşım, ve her zaman kendimi ifade ediş biçimim olmuştur.Her melodide farklı duygular yaşatabilen vazgeçemediğim bir sihir ve olamazsa olmazımdır.

 

Bir çok insanın hayatında, güzel izler bırakıyorsunuz. Bu konudaki duygularınız nelerdir?

 

Hayatına müziği dahil eden insanlara bakıldığında, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yaşama sahip olduklarını söyleyebilirim. Enstrüman ya da şarkılar aracılığı ile kendilerini ifade ediyor olmaları ve sosyalleşerek yaşamlarını zenginleştirmeleri beni oldukça memnun etmekte.Bunu sağlayan notalar ve melodiler topluluğuna sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum…

 

Düş Bahçesi  Sanat Merkezi’nde, olmak isteyenler ve nasıl bir yol izleyeceği konusunda fikri olmayan insanlara ne tavsiye edersiniz?

Yıl boyunca Enstrüman ve grup çalışmalarımızla birlikte müzikal organizasyonlarımız da  devam etmektedir. Türk Sanat Müziği koro çalışmalarımız ise Eylül ve Mayıs ayları arasını kapsamaktadır.

2017-2018 dönemi için kayıtlarımız şimdiden başlamıştır.Merkezimizde yer almak isteyenler bir an önce bu özel  toplulukta yerlerini almayı ihmal etmesinler.

 

 

Çok teşekkür ederiz bu güzel sohbet için ,son olarak bize ne söylemek istersiniz?

Bazen bir kahve yudumlayıp sevdiğin şarkıyı çalarken ya da sevdiğin şarkıyı dinlerken susarsın,

ve o şarkı senin söylemek istediğin her şeyi anlatır. Siz de bu, büyülü yolculuğa davetlisiniz..

 

 

Comments

comments

Siz ne dersiniz?