Main Menu

AGİDER Başkan Uysal’ı Ağırladı

Başkan Uysal: Protesto merkezli alan yaptık

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER) yönetim kurulu ve üyeleri Akra Barut Otel’de kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Düzenlenen toplantıya konuk olarak katılan Antalya Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal gündeme dair açıklamalarda bulunarak, belediye hizmetleri ve sivil toplum teşkilatlarıyla ilgili çalışmalarını değerlendirdi.
Açılış konuşmasını yapan AGİDER Başkanı Dr. Figen Sayın, derneğin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi vererek, ekonomik ve siyasi engeller nedeniyle iş dünyasında özellikle kadınların bu krizden en çok etkilenen grup olduğunu belirtti.

RUNATOLİA’DA KIZLAR İÇİN KOŞULACAK

Ayrıca TEV, BAKSİFED, Muratpaşa Belediyesi ve AGİDER birlikteliği ile yürütülen Runatolia’da yardım koşusunun startının verildiğini açıklayan Dr. Sayın, sözlerine şöyle devam etti: “5 Mart 2017 tarihinde Pazar günü koşulacak Runanatolia Maratonu’nda Muratpaşa Belediyesi ve Akdeniz bölgesindeki BAKSİFED bünyesindeki iş adamı ve iş kadını dernekleri birlikte koşarak, TEV yararına öğretmen adayı genç kızlar için koşacaklar.”

BAŞKAN UYSAL AÇIKLADI

Dr. Sayın’ın konuşmasının ardından
AGİDER’in konuğu olarak toplantıya katılan Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa’da belediyeciliği temel ve sosyal hizmetler olmak üzere iki temel üzerine inşa ettiklerini söyledi.
Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesinin Eylül ayında açılacağını belirten Başkan Uysal, “Sivil toplum bir medeniyet ölçütüdür. Bir şehirde sivil toplum kuvvetli değilse o kentte yöneticiler kafasına göre davranır. Sistematik bir ortak akıl lazım. O yüzden sivil toplumun yaşaması lazım. Ancak bu örgütlerin kendi içinde çok uyumlu olması da kayıptır. ‘Gerektiğinde bizi bile protesto edebilsinler’ diye sivil toplum merkezimin ortasında bir alan oluşturduk. Aksi halde ‘Bir belediye başkanı seçelim her şeyi o yapsın’ anlayışı bizi üçüncü sınıf bir yönetime götürür” dedi.

2 Ek

Comments

comments

Siz ne dersiniz?