Main Menu

Antalya Kent Konseyi “Vatanımızın ve Milletimizin Bölünmesine İzin Vermeyeceğiz”

Terör odaklarının terör şantajıyla ülkemizin ortak kaderine dayattığı sorunu görmezden gelmeyeceğiz!

Anadolu tarihi zor zamanların da tarihidir ve Anadolu insanları bu zor zamanları her zaman sevgi ile aşmanın yollarını bulmuştur. Bu sevgi bağı, bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “bu toprakları vatan kabul eden herkes dil, din, ırk ayrımı olmaksızın eşit yurttaştır” sözleri ile anlam kazanmaktadır.

Demokrasinin ön koşulu olan hukuk devletinden ödün verilemez. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü için; tüm siyasi partilerimiz önkoşulsuz Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında soruna çözüm aramalıdır. Bu çabalara sivil toplum örgütleri ve toplum içinde yer alan sağduyulu kanaat önderleri destek vermeli ve karanlık güçlerin halkı birbirine düşürmesine izin vermeden güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarının durdurulması için gerekeni yapmalıdır.

Terör hatta ihanet teşhisinin bile yetersiz kaldığı bu noktada toplumun tüm kesimini asıl gücümüz olan ortak bir vatan ve millet duyarlılığını ortaya koymaya çağrıda bulunuyoruz!

 

Ülkeyi bölme çabasında olan tüm terör örgütleri ve onlara taşeronluk yapanların güvenlik güçlerimize yaptığı saldırıları lanetliyor ve kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

 

         Antalya Kent Konseyi           

Comments

comments

Siz ne dersiniz?