Main Menu

Düden Katlı Kavşağı Bitecek, Esnaf Kazanacak

Düden Katlı Kavşağı bitecek, esnaf kazanacak

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın dört bir yanında devam eden yatırım projelerini incelemeye devam ediyor. Başkan Türel, Kepez İlçesi’nde devam eden katlı kavşak, yol ve altyapı çalışmaları hakkında bilgi alarak, esnafı ziyaret etti.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Düden Katlı Kavşak, Altınova, Hal, Kırçiçeği, Muammer Aksoy, Ulubatlı Hasan, Fevzi Çakmak ve Göçerler caddelerindeki çalışmaları yerinde inceleyerek son durum hakkında bilgi aldı. Başkan Türel’in Kepez İlçesi’ndeki yatırım incelemesindeki ilk durağı Antalya trafiğine köklü çözüm getirmesi amacıyla başlatılan Düden Katlı Kavşak inşaatı oldu.

 

YENİ YOL SAYESİNDE ESNAFIN DA YÜZÜ GÜLECEK

Başkan Türel’in inceleme gezisine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı. Katlı kavşak çalışmalarına ilk kazmanın vurulduğu nokta olan Yeşilırmak Caddesi’nin kuzeyinde devam eden çalışmaları yerinde gören Başkan Türel, burada yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Türel, çalışmaları incelerken cadde üzerinde bulunan esnafı da ziyaret etti ve hayırlı işler dileğinde bulundu. Esnafla sohbet eden Başkan Türel, esnafın taleplerini de dinledi. Yapılan çalışmanın en kısa zamanda tamamlanması için bütün gayretleriyle çalıştıklarını ifade eden Başkan Türel, projenin tamamlanmasıyla esnafın yüzünün de güleceğini söyledi. Düden Kavşağı Projesi çerçevesinde Yeşilırmak- Kızılırmak caddelerinin alttan geçişi sağlayacak katlı kavşak projesiyle insan sirkülasyonunun daha çok olacağını vurgulayan Başkan Türel, alışverişin artmasıyla esnafın daha çok kazanacağını belirtti.

 

ANTALYA YENİ ÇEVREYOLUNA KAVUŞACAK

Başkan Menderes Türel’in sonraki durağı ise Altınova, Hal, Kırçiçeği, Muammer Aksoy, Ulubatlı Hasan, Fevzi Çakmak, Göçerler caddeleri oldu. Türel, burada tamamlanan ve devam eden yeni yol, altyapı, kaldırım, peyzaj ve aydınlatma çalışmalarını inceledi. Muammer Aksoy Caddesi üzerinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Türel, “Bu yol Antalya için yeni bir çevreyolu olarak adlandırabilinir. Çünkü bildiğiniz gibi Altınova yolunu kısa bir süre önce hizmete açmıştık. Toptancı Hal’den Antalya Havalimanı’na kadar giden yaklaşık 5 kilometrelik konforlu bir yoldu. Ayrıca mesafeyi çok kısalttı. Bu yol sayesinde Toptancı Hal’den Antalya Havalimanı’na artık 3 dakikada gidebiliyorsunuz. Bu yol 30 milyon TL’lik bir yatırımdı. Şimdi onun devamını Beşkonak ve Göçerler’e kadar taşıyacağız. Korkuteli Kavşağı’na viyadüklerle bağlayacağız. Böylelikle Korkuteli Kavşağı’ndan indiğinizde Varsak indirici trafonun oraya, devamında Altınova Bulvarı’ndan Antalya Havalimanı’na adeta yeni bir çevreyolu olmuş olacak” diye konuştu.

 

ALTYAPISI DA HAZIRLANIYOR

Göçerler yolunun da yaklaşık 30 milyon TL’lik bir bütçeyle yapıldığını belirten Başkan Menderes Türel, “Altınova Bulvarı ile baktığınızda toplam 60 milyon liralık bir yatırımla Antalya’ya yeni bir çevreyolu kazandırıyoruz. İnşaat oldukça hızlı gidiyor ve kısa bir süre sonra tamamlayacağız. Bu sadece bir yol çalışmasından ibaret değil, yolu altyapısı ile birlikte hazırlıyoruz. Yolda yapılması gereken kanalizasyon, yağmur suyu drenaj kanallarından kaldırım ve peyzaja kadar eksiksiz bir şekilde tamamlanıyor. Bu noktada özelilikle hem kamulaştırmada hem imar problemlerimizde Kepez Belediyemizle el ele veriyoruz, birlikte çalışıyoruz. Başkanımız Hakan Tütüncü’ye de bu vesileyle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

YENİ YOL İLE BÖLGE DEĞERLENECEK

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e yapmış oldukları yatırım nedeniyle teşekkür ederek, “60 milyon liralık bir yatırım demek Antalya’daki birkaç belediye hariç, bütün yılın yatırım bütçesinden çok fazla bir rakam demek. Yapılan hizmetin ne kadar büyük bir hizmet olduğunu buradan da anlayabiliyoruz. Büyükşehir Belediyemiz yıllardır ihmal edilen bu yolu açmak suretiyle hem ulaşımı rahatlatmış oluyor hem de Kepez’in biraz daha tenha mahallelerine çok farklı bir değeri kazandırmış oluyor. Yol geçtiği zaman bölge değerleniyor, ticari ve yaşam alanları da değerleniyor” diye konuştu.

 

 

 

Comments

comments

Siz ne dersiniz?