Main Menu

“StrangeFruit” gösteri grubu şaşırtıcı şovlarıyla EXPO 2016’da

strange fruit (3)_499x600EXPO 2016 Antalya, bugüne kadar 5 milyondan fazla kişiye gösteri yapan ünlü performans sanatları grubu StrangeFruit’in gösterilerine ev sahipliği yapıyor. Yerden 5 metre yükseklikteki esnek direkler üzerinde dans, sirk ve tiyatro performansı sergileyen grup büyük beğeni topluyor.1994 yılında Melbourne’da kurulan ve o günden bu yana 52 ülkede 600’den fazla uluslararası festivalde gösteri yaparak 5 milyonun üzerinde seyirciye ulaşan StrangeFruit (garip meyve), gösterileriyle EXPO 2016 Antalya’ya renk katıyor.Dünyaca ünlü performans sanatları grubu “StrangeFruit”, EXPO 2016 Antalya’da, “SWOON” (baygınlık) ve “SPHERES” (küre) isimli iki farklı gösteriyle 4 Eylül’e kadar pazartesi ve salı hariç her gün Turkcell EXPO Kulesi’nin önündeki meydanda izleyiciyle buluşacak. Grup, 19:00 ve 20:30 saatlerinde “SWOON” isimli gösteriyi, 22:00 ve 23:30’da ise “SPHERES” isimli gösteriyi sergiliyor.

İKİ FARKLI GÖSTERİ SERGİLİYORLAR

Swoon isimli gösteride yerden 5 metre yüksekteki esnek direklerde olağanüstü dans, sirk ve tiyatro performansı sergileyen grup, birçok değişik açı ve esneklikle sergiledikleri şovlarıyla seyircilere unutulmaz anlar yaşatıyor.StrangeFruits üyelerinin hava karardıktan sonra sergilediği “Spheres” gösterisi ise kostümlerin yanı sıra ışık şovlarıyla da destekleniyor. Grup üyeleri gösterinin adına uygun olarak direkler üzerinde küreyi andıran renkli topların içerisinde performans sergiliyor.

HER ANI İZLEMEYE DEĞER

Her bir dakikası izlenmeye değer gösteride grubun üyeleri yalnızca esneklikleri ve akrobatik hareketleriyle değil, kostüm, makyaj ve mimikleriyle de izleyenlerin dikkatini çekiyor. Esintiyle sallanan buğday tarlasının görüntüsünden ilham alan ekip, EXPO 2016 Antalya’da sergiledikleri şovlarıyla izleyenlerin beğenisini topluyor.StrangeFruit’un bugüne dek TheNationalMyerPerformingArtsAward, TheDaidogei World Cup, ThePremio Del Publicio ve TheGovernor of Victoria ExportAward gibi önemli etkinliklerden pek çok ödülü de bulunuyor.

 

Comments

comments