Main Menu

MİNİKLERİN GÖRÜLMEYE DEĞER HARLEY DAVIDSON KEYFİ

 

Her yıl gerçekleştirdiği kemik iliği nakilleriyle çocukların hayata yeniden tutunmalarını sağlayan Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, nakil olmuş çocukları, düzenlediği‘Yaza Merhaba Partisi’nde bir araya getirdi. Düzenlenen partiye aileleriyle gelen çocuklar gönüllerince bir gün geçirdi. Oyunlar oynayıp şarkılarla coşan çocukların neşeli halleri etraflarına da keyif kattı.

HARLEY DAVIDSON ANTALYA DA PARTİDEYDİ

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi çalışanlarının çocuklara bir de sürprizi vardı.Harley Davidson Antalya Grubu da pikniğin sürpriz konuklarıydı. Çocuklarla tek tek ilgilenip onlara motosikletlerini tanıtan grup üyeleri, miniklerin sevincini ikiye katladı. Ayrıca partide eğlenceli oyunlarıyla çocukların keyfine keyif katan palyaço da miniklere farklı bir gün yaşattı.
“BEKLENTİ ARTTI”

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Pediatrik Kemik İliği Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Akif Yeşilipek; artan nüfus, istatistiksel veriler ve sürekli gelişen tedavi önerilerinin, ülkemizde daha fazla sayıda ‘Kemik İliği Nakli’ gerçekleştirilmesi beklentisini arttırdığını vurguladı. Prof. Dr. Akif Yeşilipek, “Çocukluk çağı kan hastalıklarında tedavi seçeneklerinden biri olan kemik iliği nakli özellikle; lösemi, talasemi, aplastik anemi, immün yetmezlikler, lenfoma, nöroblastom ve farklı hastalıklarda önemli bir tedavi seçimi yöntemidir” dedi.

“6 AY SÜREN BİR SÜREÇ”

Kemik iliği nakil işleminin yaklaşık 6 ay süren uzun bir süreç olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yeşilipek; şu bilgileri verdi:

“Bu süreçte ailelerin sosyal anlamda desteklenmesi gerekmektedir. Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nin bu konuda oluşturduğu Çocuk Kök Hücre Nakil Merkezinde; bilimsel veriler eşliğinde, huzurlu bir ortamda, hastaların birer çocuk olduğunun farkındalığında, konusunda deneyimli akademik kadrolarla, bölgesel, ulusal ve uluslararası ölçekte sağlık hizmeti sağlanıyor.”

“5 YILDA 425 NAKİL”

2011 yılından bu yana Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Pediatrik Kemik İliği Bölümü’nde toplam 425 nakil gerçekleştirdiklerini söyleyen Prof. Dr. Yeşilipek, sözlerine şöyle devam etti: “Bu rakamın 416’sı allojenik, 9’u ise otolog olarak gerçekleştirildi. Ayrıca verici türüne göre detaylandırmak gerekirse; akraba içi 177, akraba dışı 179 ve haploidentik 60 nakil gerçekleştirildi.”

 

Comments

comments