Main Menu

Newjoy Antalya’da İkinci Konsept Mağazasını Açtı!

IMG-20160409-WA0017_640x360Kaliteli, uzun ömürlü ve çevreci üretim anlayışı ile dört yılda bebek ve genç mobilya sektöründe lider markalar arasına girmeyi başaran Newjoy, Antalya’da ikinci konsept mağazasını Uncalı’da hizmete açtı. Yeni nesil annelerin gereksinimlerini göz önünde bulundururken gençlerin yönelimlerini de takip ederek tasarımlarını oluşturan Newjoy, Antalyalı gençlerin yaşam alanlarını güzelleştirmeye devam edecek.

Teknolojik altyapısı ve ürün çeşitliliği ile bebek ve genç mobilyası sektörünün iddialı oyuncularından Newjoy, hızla büyümeye devam ediyor. Antalya’daki ikinci konsept mağazasını Uncalı’da hizmete açan marka, oda takımlarından dekoratif ürünlere, tamamlayıcı ürünlerden aydınlatmaya kadar dekorasyonda ihtiyaç olabilecek bütün ürün gamını Antalyalı kullanıcısına ulaştırıyor. Anne ve gençlerin ortak zevkine hitap eden Newjoy, sağlıklı ve fonksiyonel tasarımlarını, 30’dan fazla model çeşitliliğini geniş fiyat alternatifleriyle yedi yıl garantili olarak müşterileriyle buluşturuyor.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve bölgeden birçok iş adamının katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde konuşma yapan Newjoy Yönetim Kurulu Başkanı Birol Öner, “Dünya markası yaratmak hedefiyle yola çıktığımız Newjoy markamız ile bugün Türkiye genelinde 62 noktada, dünyada ise 30 ülkede yer alıyoruz. Büyüme stratejilerimiz doğrultusunda her geçen gün ailemiz genişliyor. Antalya; nüfusunun %36’sını çocuk ve gençlerin oluşturması, dekorasyona ve yeniliklere açık olması sebebiyle bizim için önemli bir bölge. Bu potansiyeli karlı yatırım fırsatlarımızla değerlendiriyoruz. Antalya’daki ikinci konsept mağazamız olan Uncalı ile ulaşmış olduğumuz 62 konsept mağaza sayısını 2016 yılı içinde 86’ya ulaştırmayı hedefliyoruz. 5 senelik hedefimiz Türkiye çapında 150 konsept mağaza… Bebek ve genç mobilya pazarında ürün ve hizmet farklılıklarımızı tüketiciye yansıtarak, emin adımlarla dünya markası olma hedefimize doğru ilerliyoruz. ” şeklinde konuştu. Birol Öner, markalı mobilya pazarının her geçen gün büyüdüğünü, bu sektörde franchising veren zincir markalarla yürüyen yatırımcıların her daim kazanacağını ifade ederken sözlerine “Newjoy gibi markaya yatırım yapan, üretim gücü ve tasarım kabiliyeti güçlü zincir mobilya markaları bayilik sistemi ile yaygınlaşarak müşteri memnuniyeti esasına bağlı olarak tüketicisine ulaşıyor. Toplam mobilya pazarı içerisinde %8’lik bir paya sahip olduğu ön görülen bebek ve genç mobilyası pazarının, önümüzdeki 5 yıl içerisinde tüketici alışkanlıklarının paralelinde, kendi segmentinde daha da büyüyerek, mobilya pazarındaki payını her geçen gün daha da artıracağı öngörülmektedir.” şeklinde devam etti. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek,“ Sakarya’dan doğup, bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Newjoy’u başarılarından dolayı tebrik ediyor, genç girişimci Av. Arif Çetin’e Antalyalı çocukları Newjoy ile buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Bu tarz girişimleri bölgenin kalkınması açısından oldukça önemsiyor ve destekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Bebek ve genç mobilyasında uzman marka…

Marka yeni nesillere özgün ve özel yaşam alanları sunmak amacıyla tasarım odaklı üretim yaparken sadece yurtiçinde değil dünyada da marka olma amacıyla emin adımlarla ilerliyor. Newjoy, güvenli üretim anlayışı ve uzmanlaştığı alanda dünya markası olma hedefiyle, her yıl birçok uluslararası mobilya fuarlarına katılarak, ülkemizi temsil ediyor. 30 yılı aşan perakende deneyimi ve 13 yıllık mobilya üretim tecrübesine sahip olan marka, bugüne kadar Türkiye’de ve dünyada 1 milyondan fazla eve girerek tüketicilerinin beğenisini  kazanıyor. Newjoy, çocukların birey olarak farklı zevkleri, bakış açıları ve hayal dünyaları olduğundan yola çıkarak sadece onlara özel mobilya ve aksesuarları özel bir konseptle yine onların alışveriş zevklerine özel mağazalarda eğlenceli bir tarz ile satışa sunuyor. Marka, özellikle gençlerin yaşam alanlarını özgürce dekore etmelerine imkan veren ve sektörde inovasyon yaratan Smart serisiyle Türkiye’de bir ilke imza atıyor.

Üretimde anne hassasiyeti…

40 dönüm açık, 17 dönüm kapalı alanda üretim gerçekleştiren marka, modern makine parkuru, yalın üretim sistemi ile kaliteli ve fonksiyonel ürünler üretiyor. Üretimde ve özellikle son kontrol proseslerinde kadın  çalışanlar çoğunluğu  oluşturuyor. Anne hassasiyeti ile üretilen mobilyalar son kontrolden geçerek yedi yıl garanti kapsamında gençlere ulaşmaktadır. Newjoy 450 çalışanıyla günlük 400 modül, aylık 10 bin modül üretim gerçekleştirmektedir.

Comments

comments