Main Menu

ANTGİAD Cumhuriyet Bayramı’nı Şair, Yazar Sunay AKIN ile Kutladı

basın 3 DSC_8317_640x427Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD), Hotel Su’ da 29 Ekim Cumhuriyet Balosu düzenledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan ANTGİAD Başkanı M. Okan Keşci “Türk ulusu bölünmez bir bütündür. Vatandaşlık bağıyla bağlı olan her birey eşit haklara ve özgürlüklere sahiptir. Türkiye cumhuriyeti temel nitelikleri biz gençler olduğumuz sürece korunacaktır, kimsenin şüphesi olmasın. Birçok ulusun savaşlarla mücadele ettiği bu dönemde, biz aynı coğrafyada dimdik ayakta kalacağız. Gençlerini kazanan ve geleceğini kazanan bir Türkiye olacağız” dedi.

Gecede Özel Önder Altıntaş Sanat Merkezinin hazırlamış olduğu “Antgiad Cumhuriyet Çocukları” grubu gösterisi yer aldı. Çocukların ardından, sözü Konuşmacı Konuğumuz Şair, Yazar Sunay Akın aldı. 2 saatlik konuşmasını büyük bir ilgiyle dinlettirdi. Kendisine özgü üslubu ve anlatımıyla Sunay Akın; Cumhuriyet tarihinden İzmir’in sokaklarına, Kanuni Sultan Süleyman’ın zamanın ötesindeki kanunlarından, yaşanmışlıkları, anıları, hikayeleri ANTGİAD Üyeleriyle paylaştı. Slayt’larla geceyi sunan Sunay Akın, yakın Türk tarihinin ve Cumhuriyet’in bu ayrıntılarını kendine özgü mimik ve tavırlarıyla konukları hayran bıraktı. Akın konuşmasında, nohut olsun, fasulye de olsun ama hepsinin karıştığı aşurenin tadı unutulmasın. Farklılıklarımız bizim zenginliklerimizdir,  ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’  diyerek birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Sunay Akın’ a ANTGİAD Başkanı M. Okan Keşci günün anısına teşekkür plaketi takdim etti. Gece Onuncu Yıl Marşı ile son buldu.

 

Comments

comments