Main Menu

İllüzyonist Aref Ghafouri’den EXPO 2016 Çağrısı

1444893379_AREF__4__640x430İran Azerisi olan Türk asıllı ilizyonist Aref Ghafouri, Türkiye’nin İlk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’ndaki ünlüler ormanına ağaç dikti. Ünlü illüzyonist, “Beklediğimden çok daha güzel” dediği EXPO 2016 Antalya Projesi için ünlüleri ağaç dikmeye ve EXPO 2016’nın açılışında Antalya’ya davet etti.

Yetenek Sizsiniz Türkiye Programı ile adını duyuran ve Antalya’ya yerleşen İllüzyonist Aref Ghafouri, EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın davetini kabul edip Aksu İlçesi’ne geldi. ‘Çiçek ve Çocuk” temasıyla gelecek yıl kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya Sergi alanında Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül tarafından karşılanan ünlü İllüzyonist Aref Ghafouri, bin 121 dönümlük alanda yapılan projeler hakkında bilgi aldı. ‘Sanal Gerçeklik’ gözlüğü ile alanı kuşbakışı gezen Aref Ghafouri, “Muhteşem” ifadesini kullandı. EXPO 2016 gönüllüleri tarafından hazırlanan ünlüler ormanı klibini izleyen İllüzyonist Aref Ghafouri, daha sonra araçla sergi alanına geçti.

Ünlüler ormanı için sergi alanına fıstık çamı (Pinus Pinea) diken Ghafouri, isim tabelasını ağacın gövdesine takıp can suyu verdi. EXPO 2016 Antalya Projesi için, “Beklediğimden çok daha güzel” diyen ünlü İllüzyonist, “Antalya turistik bir yer ve insanlara aslında her şeyden çok insanlığı öğretecek bir şey” şeklinde konuştu.

Projede yer alan yağmur ormanları serası ve çocuk adasına dikkat çeken Aref Ghafouri, “Benim için hepsi cazipti. Hem yağmur ormanları hem çocuklar için oluşturulan çocuk adası, hem amfi tiyatrolar. Farklı farklı gösteriler olacak. Farklı ülkelerden insanlar geleceği için oldukça faydalı olacak bence. Çocukların da buraya gelip bu yeri kesin görmelerini tavsiye ederim.” derken doğaya en çok insanların zarar verdiğine dikkat çekti.

İllüzyonist Aref Ghafouri, “Bütün çocuklar, sanatçılar buraya gelsin en azından ömür boyu doğaya katacak bir şey var. Herkes kendi ismine bir ağaç diksin ve buraya bıraksın bence” derken kameraya dönüp, “23 Nisan 2016’da herkesi EXPO 2016’ya bekliyoruz” çağrısında bulundu.

 

Comments

comments