Main Menu

ÇAVUŞOĞLU, “Terör Dahil Hiçbir Güç Türkiye’yi Sarsamaz”

MEVLÜT ÇAVUŞOĞU (4)_640x435AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, terör olaylarına ilişkin yaptığı değerlendirmede  ” Birlik, beraberlik içinde oldukça terör dahil hiçbir güç Türkiye’yi sarsamayacaktır”  dedi.

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt ​Çavuşoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Ankara’daki patlamada hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan programda konuşan Çavuşoğlu,  terörü lanetleyerek  “Terörün iyisi kötüsü olmaz, ırkı, dini hiç olmaz. Mezhebi olmaz, bölgesi de olmaz. Terörün seküleri ya da radikali da olmaz. Hangi amaçla kurulursa kurulsun, kimi hedef alırsa alsın terörün ve teröristlerin hepsi lanetlidir ve mücadele edilmesi gerekir” dedi.

TERÖR EYLEMLERİNİN ARTMASI BİR TESADÜF DEĞİL

DAEŞ terör örgütünün Türkiye’ye saldırması, PKK terör örgütünün başta polis ve askerlerimizi şehit etmesiyle başlayan saldırıların her yerde artmasının, bir tesadüf olmadığına değinen Çavuşoğlu, Ankara’da yaşanan saldırıyla ilgili çalışmaların da devam ettiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

“En son Ankara’daki canlı bomba saldırısı ki iki canlı bomba olduğu tespit edildi. Çalışmalar devam ediyor, kamuoyu ile de paylaşılacaktır. Sayın Başbakanımız, hükümetin başı olarak bizzat bunu takip ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da çok yakından takip ediyor. Dün Ankara’daki MYK toplantısında da değerlendirmeler yapıldı, tüm bilgiler ortaya çıktıktan sonra gerekli açıklamalar yapılacaktır.”

TERÖR EYLEMLERİNİN AMACI İSTİKRARI BOZMAK

Terörle her türlü mücadelenin kararlılıkla sürdüreceğini  belirten Çavuşoğlu, terör eylemlerinin amacının Türkiye’nin istikrarını bozmak olduğunu ifade ederek, “Türkiye Cumhuriyeti olarak, devlet ve millet olarak çok zor badireler atlattık geçmişte. Ama hepsinin üstesinden geldik. Böylesi durumda her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi pekiştirmemiz lazım. Şu anda Türkiye’nin sergilediği tutum da budur” diye konuştu. Çavuşoğlu, birlik, beraberlik içinde oldukça terör dahil hiçbir gücün Türkiye’yi sarsamayacağını ve istikrarı bozamayacağını vurguladı.

TÜRK EKONOMİSİ BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

İşadamlarına ekonomi ile ilgili açıklamalarda da bulunan Çavuşoğlu, ekonomi politikaları ve mali disiplinin sağlam temeller üzerinde olması sayesinde, dünyada yaşanan krizlere rağmen Türkiye’nin büyüdüğünü belirtti. Çavuşoğlu, Türkiye’nin notunun düşmeyeceğini, büyümeye devam edeceğini kaydetti. Çavuşoğlu, iş adamlarının her türlü bürokratik engellerini ortadan kaldırmanın asli görevleri olduğunu, onların önünü açmanın da her zaman öncelikleri arasında bulunduğunu ifade etti.

ALTIN PORTAKAL YAT LİMANI’NIN ONAYI ÇIKTI

Kentin kalkınmasında en önemli rolün iş adamlarına ait olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, Antalya’nın Türkiye’nin ekonomik büyümesinde pay aldığını ve kentin kalkındığını, büyüdüğünü ihracatının ve üretim kapasitesinin arttığını belirtti.

“Hedefimiz, Antalya’nın havadan, karadan ve denizden kolay ulaşılabilir bir şehir olmasını sağlamak” diyen Mevlüt Çavuşoğlu, en son Altın Portakal Yat Limanı’nın onayının ve  izninin de çıktığını müjdeledi.

Comments

comments