Main Menu

Dünya Kahve Festivali’ne Lezzet Yolculuğu

kahve tutkunlarına özel yapılmış kahveler ikram edildi (6)_640x427Ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile misafirlerinin hayallerine farkındalık yaratan aktivitelerle dokunan Kilit Şirketler Gurubu’nun gözde turistik tesisi Nirvana LagoonVillasSuites&Spa, 29 Eylül Dünya Kahve Günü coşkusunu tesislerinde düzenlediği Dünya Kahve Festivali ile taçlandırdı. Turizm ve otelcilik sektöründe bir ilk’e ev sahipliği yapan Nirvana LagoonVillasSuites&Spa, Dünya Kahve Festivali adı altında 2 gün süren bir etkinlik düzenledi, misafirlerini dünyanın farklı bölgelerine ait kahve tatlarını keşfetmeye davet etti.

Nirvana Patisserie’de gerçekleştirilen ve kahveye dair bilinmeyenleri öğrenmek isteyenler için kaçırılmayacak bir deneyim olan Dünya Kahve Festivali’ne davet edilen profesyonel baristalar tarafından hazırlanan dünyanın popüler kahveleri çok özel şovlarla konukların beğenisine sunuldu. Crystal Gurubu İçecek Uzmanı Barista ve aynı zamanda içecek eğitmeni Mehmet Karacagün’ün Tekila, kahve ve kahve liköründen oluşan Meksika kahvesi, Lavazza’nın dünyanın en iyi 100 barista eğitmeni arasında gösterilen Arif Efe’nin hazırlayıp sunduğu Kahve Havyarı ve bir diğer barista ve eğitmeni Kafecan firmasından Batuhan Yalçın’ın portakal kabuklu, bitter çikolatalı ve zencefilli Türk kahvesi büyük ilgi gördü. Otel misafirlerinin iki gün süren kahve festivaline yoğun bir katılım gösterdikleri görüldü. Kahve tutkunu konuklara özel olarak yaptırılan çilekli, çikolatalı, damla sakızlı, güllü Türk Kahveleri hediye edildi. Festivalin sürprizleri ise tango gösterisi, canlı müzik ve dj performansları  oldu.

Dünya Kahve Festivali nedeni ile Lavazza, Douwe Egbert, Kuru Kahveci Mehmet Efendi ve Cafe Salvador gibi kahvede söz sahibi markalar kahve çeşitlerive kahve makinelerini sergiledikleri özel standlar ile kahve tutkunları ile buluşma imkanını yakaladılar. Galeri Kristal ve Çekin Üniforma’nın sponsor olarak destek verdiği festivalde konuklara Nirvana Lagoon Villas Suites&Spa tarafından hazırlanan, kahvenin tarihçesinden bugüne bilgilerin yer aldığı bir de özel kitapçık dağıtıldı.

Comments

comments