Main Menu

EXPO 2016 Ölümsüz Bir Proje Olmuş

1442909998_SELAM___SAH__N_AGAC_D__KT____6__1024x679Şarkıcı ve söz yazarı Selami Şahin, EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’ndaki ünlüler ormanına ‘gülibrişim akasyası’ dikti. Türkiye’nin ilk EXPO’su için yapılan projeyi ‘ölümsüz bir proje’ olarak nitelendiren Şahin, sanatçı dostlarını alana ağaç dikmeye davet etti. Şahin, diktiği ağaca can suyu verdikten sonra, şarkı söyledi.

‘Sabır Taşı’ albümüyle 1968 yıllarında üne kavuşan ve bugüne kadar onlarca ödül alan şarkıcı, besteci ve söz yazası Selami Şahin, Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’ndaki ünlüler ormanına ağaç diken 29’ncü sanatçı oldu. EXPO 2016 Antalya Projesi’ne katılmayı kabul eden Şahin, Aksu İlçesi’ndeki sergi alanına geldi. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Levent Murat Danışman tarafından karşılanan sanatçı, yönetim binası toplantı salonunda proje sunumunu izledi.

Proje sunumunda detaylar hakkında bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Danışman’ı dikkatle dinleyen Selami Şahin, “Bu proje bir gurur ve yalnız Türkiye’yi değil bütün dünya ülkelerini ilgilendirecek bir adımdır” dedi. Danışman da, EXPO 2016 Antalya’nın ülkenin prestij projesi olduğunu, diğer EXPO’lardan farklı olarak ülke bahçeleri ve projenin yüzyıllar boyunca yaşatılacağını belirtti.

EXPO 2016 gönüllüleri tarafından hazırlanan ve bugüne kadar bin 121 dönümlük alanın farklı noktalarına ağaç diken 28 ünlünün yer aldığı video klibini izleyen Şahin, “Bravo” derken ‘Sanal Gerçekler’ gözlüğünü de denedi. Şahin, “Sanki alanın içinde geziyorum” diye konuştu. Ünlü sanatçı daha sonra araçla sergi alanına geçip, ‘Gülibrişim Akasyası’nı(Albizzia Güllibrissin) dikti. Adını ağacın gövdesine takan Şahin, ilk can suyunu da verdi. Anlık yazdığı şarkı ve besteleri ile tanınan ünlü sanatçı, diktiği ağaca bakıp şarkı söylemeyi de ihmal etmedi.

“Proje çok çok çok güzel” diyen ünlü sanatçı şöyle konuştu: “Türkiyemiz için ve Antalya için bence ölümsüz bir proje. Göreceksiniz ki bu proje tam bittiği zaman artık bütün Türkiye’den değil bütün dünya ülkelerinden merak edip gelen çok turistlerimiz olacak. Burayı ziyaret etmeye çok kişi gelecek. Büyük bir proje bu. Türkiyemiz için hayırlı olsun. Alan, yer inanılmaz güzel projeye uygun bir yer bulmuşlar. Çok iyi tahlil edip öyle yola çıkmışlar. Onları kutluyorum gerçekten her şey çok güzel”.

Şahin, sanatçı dostlarına da seslendi: “Böyle anlamlı, böyle güzel bir projeyi yalnız bırakmayalım. Bütün sanatı dostlarımı sesleniyorum davet olduğu zaman lütfen hiç düşünmeden burada hep beraber olalım. Sizleri bekliyoruz”.

Genel Sekreter Yardımcısı Danışman, ünlü sanatçı Şahin’e, EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği şakayık ile çeşitli hediyeler takdim etti.

Comments

comments