Main Menu

Dünya, Gloria Ironman70.3 Turkey’i Heyecanla Bekliyor

Avusturya, Zell am See’de düzenlenen Ironman70.3 Dünya şampiyonası öncesi gerçekleştirilen Avrupa basın lansmanında ‘Gloria Ironman 70.3 Turkey’ tüm basına duyuruldu. Basın Lansmanına, Ironman Dünya Ceo’suShaneFacteau, Ironman Avrupa, Orta Doğu ve Güney Afrika CEO ’su Thomas Dieckhoff katılım gösterirken, 2015 yılının son Ironmanyarışı olan ‘Gloria Ironman70.3Turkey’ içingeri sayımın başladığı iletildi.

Dünya Şampiyonası Öznur Özaltın-Elif Özdemir_640x428Yüzme, bisiklet ve koşudan oluşan üçlü dayanıklılık yarışı olarak bilinen Ironman, dünya çapında popülaritesi artan bir etkinlik. Artık bir olimpiyat haline gelen yarışmanın Dünya Şampiyonası 30 Ağustos 2015 Pazar günü Avusturya’nın spor başkentiZell am See şehrinde Ironman70.3Dünya Şampiyonası (Ironman 70.3 World Championships) adı altında gerçekleşti. Şampiyonada Pro Erkeklerden Alman asıllı Jan FRODENO tüm parkurları 03:51:19 zamanlamayla bitirerek şampiyonda birinci gelirken, İsviçreli Daniela RYF, tüm parkurları 04:11:34 zamanlamayla bitirerek kadın pro’lar arasında birinci oldu.

Norveç’in Haugesund kentinde geçen ay gerçekleştirilen Ironman70.3’te yaş kategorisinde aldığı birincilikle, Ironman 70.3 Dünya Şampiyonası’na katılım hakkı kazananIronmanTriatletİpek Onaran, Gloria Sports Arena sponsorluğunda, şampiyonada yarışarak, 5:39:25’lik derece yaptı.Ayrıca İpek Onaran yine Gloria Sports Arena sponsorluğunda Türkiye’de gerçekleşecek ‘Gloria Ironman70.3Turkey’i temsil ediyor.

 

“YARIŞMAYI 25 BİN KİŞİ İZLEDİ”

10.000 kişilik nüfusa sahip Avusturya’nın Zell am See şehri, Ironman yarışları sayesinde yaklaşık 2.750 triatloncu ve taraftar katılımlarıyla beraber25.000 kişilik nüfusa ulaştı.Şampiyonadan 1 gün önce gerçekleşen Ironman70.3Zell am See yarışıyla beraber ise 2 günde toplamda 5.000 Triatloncu19km Yüzme, 90.2 km Bisiklet, 21km Koşudan oluşan bir dayanıklılık yarışında mücadele ettiler.

IRONMAN AVRUPA, ORTA DOĞU VE GÜNEY AFRİKA CEO ’SU THOMAS DIECKHOFF, 25 EKİM’DE ANTALYA’DA

Ironman70.3Dünya Şampiyonasıöncesinde, 25 Ekim 2015’de Antalya-Belek’te Özaltın Holding bünyesindeki Gloria Sports Arenasponsorluğundayapılacak Gloria Ironman70.3 Turkey yarışı, Zell am See’de gerçekleştirilen Avrupa basın lansmanında tüm basına tanıtıldı. Basın lansmanınaIronman Dünya Ceo’suShaneFacteauve IronmanAvrupa, Orta Doğu ve Güney Afrika CEO ’su katılım gösterirken, kendisi de Ironmantriatlon yarışçısı olan Thomas Dieckhoff, 2015 yılında, sadece Gloria Ironman 70.3 Turkey’de yarışacağını açıkladı.

Dünya fikstüründe  2015 yılının son yarışı olacak Gloria Ironman70.3Turkey yarışının kayıtları ve hazırlıkları hızla devam ediyor. Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek Gloria Ironman70.3Turkeyyarışına 50 ülkeden 1500 triatloncunun katılması beklenirken, taraftarlarla bu rakamın 5000 kişiye ulaşması bekleniyor.

Dünya çapında yılda 250 Ironmanyarışının organizasyonunu düzenleyen World Triathlon şirketi, olimpiyat haline gelen, dünyada 150.000Triathloncunun katıldığı Ironman yarışlarını 843 milyon euro’yaÇinli DalianWanda Grubuna sattıklarını da açıkladı. Böylelikle Wanda Grup dünyanın en büyük ve en kapsamlı spor şirketlerinden biri haline geldi.

 

EDİTÖRE NOT:

Gloria Sports Arena’da Yapılacak Sporlar Hakkında:

Türkiye’de spor turizminde yeni bir dönem başlatan, Antalya Belek’te 105 bin metrekarelik doğa harikası bir alan üzerine kurulan Gloria Sports Arena; açık, kapalı ve su sporları alanları, rehabilitasyon merkezi, 50’den fazla branşta spor yapma imkanıyla profesyonel sporcu ve takımlar için yepyeni ve benzersiz bir deneyim sunuyor.

KAPALI ALAN SPORLARI

Okçuluk, Badminton, Basketbol, Boks, Eskrim, Hentbol, Judo, Masa Tenisi, Tekvando, Voleybol, Halter ve Güreş.

DİĞER KAPALI ALAN SPORLARI

Aerobik, Aikido, Bilek Güreşi, Bushido, Dans, Dart, Salon Futbolu, Salon Hokeyi, Karate, Kendo, Kickboks, Kung Fu, Muay-thai, Pilates, Spinning, Thaichi, Yoga ve Zumba.

AÇIK ALAN SPORLARI

Okçuluk, Dekatlon, Futbol, Golf, Maraton, Dağ Bisikleti, Bisiklet, Tırmanma Duvarı, Atletizm ve Triatlon

DİĞER AÇIK ALAN SPORLARI

Çim Hokeyi, Plaj Voleybolu ve Tenis.

OLİMPİK SU SPORLARI

Dalış, Yüzme, Senkronize Dalış, Senkronize Yüzme ve Su Polosu.

DİĞER OLİMPİK SU SPORLARI

Sualtı Hokeyi ve Sualtı Ragbisi.

Comments

comments