Main Menu

Antalya Turizmle, Dünya Barışında Evrensel Bir Misyon Üstlendi

ceo umman çetinbaş-nirvana_319x480Antalya’da 12, Kapadokya ve Bodrum’da 2, toplam 14 otelle Türkiye’nin en yaygın yerli otel zinciri Crystal Hotels’in Ceo’su Umman Çetinbaş, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle  yaptığı açıklamada, “Dünya Barışı ve Turizm” konusuna değindi. Umman Çetinbaş,  70 ülkeden yaklaşık 12 milyon turistin geldiği Antalya’nın turizm yoluyla dünya barışı için evrensel bir misyon üstlendiğini söyledi.

Yılda 1.2 milyar insanın dünyanın farklı yerlerine seyahat ederek tamamen farklı dil, din ve kültürlerden kişilerle karşı karşıya geldiğini, dünya turizm hareketinin ekonomik yönünün yanı sıra dünya barışı açısından da önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Ceo Umman Çetinbaş, “Turizm başka kültürleri tanıma fırsatıdır. İnsanlar, dilleri, dinleri, dış görünüşleri, kültürleri, sosyal yaşamları, yeme içmeleri ile birbirinden çok farklıdır. Turizm, bu farklılığın bir fırsat olarak kullanılmasıdır. Turizmciler de, yaptıkları çalışmalarla küresel turizmin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Zira turizmciler, din, dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetmeden bulunduğumuz dünyanın sesi olma istikametinde evrensel bir misyon üstlenmiş durumdadırlar. ”dedi.

Turizmin aynı zamanda yazıya dökülmemiş bir dünya barış antlaşması olduğuna dikkati çeken Umman Çetinbaş, “Bu antlaşma ülkelerdeki güven,  huzur, barış ve istikrar ile devam eder, güven, huzur, barış ve istikrarın bozulduğu ülkelere turist gitmez.”diye konuştu.

 

Comments

comments