Main Menu

Ramazan Şenliklerinde Burdur esintisi

burdurlular gecesi (1)_1024x768Büyükşehir Belediyesi Ramazan Şenlikleri kapsamında gerçekleşen Burdurlular Gecesi’nde, Burdur kültürü tanıtıldı.

Karaalioğlu Parkı’nda düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Ramazan Şenlikleri, iftar sonrası Antalyalıların buluşma noktası olmaya devam ediyor. Her akşam farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapan şenlikler kapsamında Antalya Burdurlular Derneği, hemşeri gecesi düzenledi. Büyük ilgi gören gecede, Burdur kültürü tanıtıldı, Göller yöresine ait halk oyunları ve türkülerle güzel bir ramazan akşamı yaşandı.

Gecede ilk olarak Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin yer aldığı HDN halk oyunları grubu sahneye çıktı. Yöreye ait halk oyunlarını ustalıkla sergileyen ekip, alkış aldı. Burdur’un sevilen sanatçısı Sebile Can konseri ile geceye damga vurdu. Cemilem, Kezban Yenge gibi Burdur yöresine ait türküleri seslendiren sanatçı, sahne performansı ile büyük beğeni topladı. Konser alanını dolduran vatandaşlar, oyun havalarında yerinde duramadı. Gecede Burdur’un meşhur ceviz ezmesinden ikram eden Antalya Burdurlular Derneği, yöresel lezzetlerini Antalyalılarla paylaştı.

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Şenlikleri’nde 26 Haziran Cuma akşamı Asım Akkuş konser verecek.

Comments

comments