Main Menu

Ortak Aklın Çözümlerini Geliştireceğiz

Çetin Osman Budak_640x427CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, TBMM’de yemin ederek, görevine başlarken, “Yaşanacak bir Türkiye için TBMM’de ettiğim yemine her koşulda sadık kalacağım” dedi.

CHP’li Budak, TBMM’de göreve başlaması dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Antalya halkına teşekkür etti. Budak, “Antalya halkının, CHP Antalya Örgütü’nün desteği ile seçilmiş bulunduğum Antalya Milletvekilliği görevime, TBMM’de yemin ederek başladım. Bana bu onuru yaşatan Antalyalı hemşerilerime, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Antalya örgütümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Şahsıma gösterilen güvene layık olmak için tüm gücümle çalışacağım” dedi.

EYLEM VE ÇALIŞMA DÖNEMİ

Seçim döneminde, yaklaşık 35 bin kilometre yol kat ettiğini, Antalya’nın bütün ilçelerine en az 2 kez ziyarette bulunduğunu vurgulayan Budak, “Binlerce Antalyalı hemşerimizle kucaklaştık, sorunlarını dinledik, çözüm önerilerimizi anlattık. Milletvekilliği dönenimde de aynı heyecanla Antalyalı hemşerilerimle yan yana olacağız, omuz omuza olacağız.          Önümüzdeki süreç, eylem dönemi olacak. Milletvekilliği dönemim, Antalya halkının, yurttaşlarımızın, ülkemizin sorunlarına çözüm üretmek için uğraş verme dönemi olacak. Oy veren, vermeyen tüm yurttaşlarımıza hizmet etme dönemi olacak. Milletvekilliğim süresince, Antalya’dan, emekten, demokrasiden, özgürlüklerden yana bir çalışma yürütmenin gayreti içinde olacağım. Antalya halkından, CHP’li dostlarımdan bu süreçte de   destek ve ilgi bekliyorum. Çünkü inanıyorum ki birlikten kuvvet doğar” şeklinde konuştu.

YEMİNİME BAĞLI KALACAĞIM

Türkiye’nin önünde zor bir dönem bulunduğunu belirten Budak, “Önümüze zor bir dönem var. Başta hukuk olmak üzere, eğitimde, ekonomide, demokraside yani her alanda yapılması gereken çok iş, alınması gereken çok yol var. Yurttaşlarımızın bize yüklediği sorumluluğun bilinciyle gerçekten özgür, demokrat, üreten, ürettiğini hakça paylaşan bir Türkiye’yi kurmaya çalışacağız. Yaşanacak bir Türkiye için TBMM’de ettiğim yemine her koşulda sadık kalacağım” ifadelerini kullandı.

ORTAK AKIL

Çalışmalarını sivil toplum örgütleri ve meslek odaları ile işbirliği içerisinde sürdüreceğini aktaran Budak, sözlerine şu şekilde devam etti: “Antalya özelinde ve ulusal konularda, sorunların çözümü için meslek odaları, sivil toplum örgütleri, emek örgütleri, basın örgütleri ve basın çalışanları ile işbirliği ve paylaşım çabasında olacağım. Her zaman ortak aklın çözümlerini geliştirmeye çalışacağım. Bu yolda Antalyalı dostlarımın, meslek örgütlerimizin, emek örgütlerinin, sivil toplum örgütlerinin ve basınımızın desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyorum. TBMM’de 25. Dönem Antalya Milletvekili olma onurunu bana yaşatan Antalya halkına, CHP örgütüne, katkı sağlayan tüm dostlarıma bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”

 

Comments

comments