Main Menu

KUYRUKLU YILDIZLAR CHAMPION İLE PARLAYACAK

dogs0735_1024x768KUYRUKLU YILDIZLAR CHAMPION İLE PARLAYACAK 

Türkiye’nin ilk uluslararası katılımlı USDDN onaylı Köpekli Frizbi Yarışması, Champion’un desteğiyle 13 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek. Dünyada üç kıtada tüketilen premium kedi-köpek maması Champion, şehir hayatında yaşayan köpeklerin sağlıklı beslenmesi kadar sosyal ve ruhsal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar yürütüyor. Sevimli dostlarımız arasında renkli bir mücadeleye ev sahipliği yapacak olan USDDN Köpekli Frizbi turnuvaları, dünyada bu konuda kabul görmüş önemli organizasyonların başında geliyor.      

2 HAZİRAN 2015-İSTANBUL Türkiye’nin ilk USDDN (United States Disc Dog Nationals) onaylı uluslararası köpekli frizbi Dünya Şampiyonası elemeleri, yine Türkiye’nin ilk premium ve uzman evcil hayvan ürünleri markası Champion’un ana sponsorluğunda 13 Haziran Cumartesi günü Kâğıthane Belediyesi Sadabad Spor Tesisleri’nde gerçekleşecek. İlginin yoğun olduğu şampiyona Champion Agility ve Frisbee Team, BCI (Border Collie International), KIF (Köpek Irkları Federasyonu -Köpekli Sporlar Komisyonu) işbirliği ile yapılıyor.

USDDN (United States Disc Dog Nationals) köpekli frizbi yarışmaları konusunda dünyada otoritesi ve kuralları kabul görmüş birkaç organizasyondan birisi olma özeliğini taşıyor. USDDN Dünya Şampiyonasına katılmak için köpek sahiplerinin çeşitli ülkelerde yapılan elemelere katılarak tecrübe kazanması ve puan toplaması şartı aranıyor. USDDN onaylı yarışmaların mutlaka özel izin ile USDDN özel hakemleri ile yapılması da önemli kuralların başında geliyor. Türkiye’de USDDN üyesi olan Champion Agility & Frisbee Team, 13 Haziran’daki uluslararası katılıma açık bu turnuvada 4 yabancı USDDN hakemi ve 2 özel gösteri köpeğine de ev sahipliği yapıyor.

Champion Agility & Frisbee Team, köpekleriyle geçirdikleri zamanın kalitesini sporla arttıran bir grup profesyonel ruhlu hayvan severden oluşuyor.  Hayvanların gerek beslenme gerekse şehir yaşamına uyumlu sağlıklı bir yaşam sürmesi için köpekli sporların tanınması ve yaygınlaşması için çalışmalar yürüten ekibin ulusal ve uluslararası pek çok başarısı bulunuyor.

 

Daha mutlu, daha sağlıklı olmaları için yaşam kaliteleri arttırılmalı

En iyi evcil dostlarımızdan birisi olan köpeklerin daha mutlu, daha sosyal ve sağlıklı olması için yaşam kalitesinin artması gerektiğini belirten, Champion markasının sahibi Türkiye’nin ilk ve en büyük kedi ve köpek mama üreticisi Tropikal Pet’in Pazarlama Direktörü Petek Ulusu şunları söyledi: “Champion markamız ile sevimli dostlarımızın sağlıklı beslenmesi kadar sosyal gelişimini de destekliyoruz. Sahipleriyle birlikte şehir yaşamında kaliteli zaman geçirmek ve sosyalleşmek konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan köpeklerin, hem sosyal yaşama adapte olmaları hem de daha sağlıklı bir ömür sürmeleri için gerekli olan spor faaliyetlerinin Türkiye’deki en önemli temsilcisi olan Champion Agility & Frisbee Team oluşumu ile pek çok sosyal ve sportif aktiviteye imza atıyoruz. Şimdiye kadar yurt içi ve yurt dışında düzenlenen köpekli spor aktivelerine ve şampiyonalarına sayısız kez katılan ekibin pek çok ödülü bulunuyor. Champion Agility & Frisbee Team’e sponsor olma kararımızın ardından, bu alandaki ilklerimize devam ederek, Türkiye’de ilk kez yapılacak olan uluslararası köpekli spor organizasyonu USDDN Köpekli Frizbi Dünya Şampiyonası Türkiye Elemeleri’ne destek olmaya karar verdik. 200’ü aşkın frizbi atışının yer alacağı ayrıca dünyaca ünlü profesyonellerin köpekli show’larını da izleme fırsatı bulacağımız, keyifli bir gün geçireceğiz. Şimdiden tüm yarışmacılara başarılar dileriz.”

Champion, kedi – köpek beslenmesinde pek çok ilkin sahibi

Champion kedi ve köpek beslenmesi alanında pek çok ilki başarmış bir marka olma özelliği taşıyor. İçeriğinde 72 çeşide kadar hammadde bulunan premium Champion; ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000: 2005 Gıda Güvenliği yönetim Sistemi belgelerine sahip Tropikal Pet fabrikasında üretiliyor. Champion’un geniş ürün yelpazesi, sunduğu katma değerli fonksiyonel sağlık faydaları ile üç kıtada tüketiliyor. Ayrıca kedi ve köpeklerin sindirim, solunum ve kas sistemi rahatsızlıkları, nörolojik hastalıklar ve obezite gibi rahatsızlıkların önüne geçmelerine yardımcı oluyor. Evcil hayvanların yaş, ırk ve boyutuna özel beslenme seçenekleri sunan Champion, kaliteli ve yüksek oranda hayvansal protein zenginliği ve yüksek biyodeğerliliği nedeniyle maksimum değerde protein sindirilebilirliği sağlıyor. Champion mamaları, Avrupa ülkeleri için bile yenilikçi olan organik selenyum ve organik mineraller içeriyor.

Champion ve markanın sahibi Türkiye’nin ilk, en büyük ve lider kuru mama üreticisi Tropikal Pet hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için www.championpet.com.tr ve www.tropikalpet.com.tr adreslerini ziyaret edilebilir.  Yarışma hakkında detaylı bilgi için www.usddnturkey.org

Comments

comments