Main Menu

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞREDİLER

a1 (1)_600x400Antalya’da düzenlenen TRT 37. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde Yansıma Anne Baba Çocuk Enstitüsü’nün hazırladığı Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Vakfı  (TÜZYEKSAV) okullarında uygulanan bilim atölyeleri çocukların ilgi odağı oluyor. 18 Nisan’da başlayan program, etkinliğin son günü olan 23 Nisan’a kadar devam edecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Antalya’da bu yıl farklı bir eğlenceye sahne oluyor. TRT’nin EXPO 2016 dolayısıyla Antalya’da gerçekleştirdiği Çocuk Şenliği’nde Yansıma Anne Baba Çocuk Enstitüsü de ‘Bilim Atölyesi’ etkinliğiyle çocukları karşılıyor. Etkinliğe gelen çocuklarCam Piramit Kongre ve Fuar Alanı dışında kurulan Çocuk Ülkesi ve bahçesinde hem eğlenip hem öğreniyorlar.

Yoğun İlgi ve Talep Bekleniyor…

Cam Piramit Bahçesi’nde yer alan EXPO 2016 Antalya Çocuk Ülkesi’nde çocuklar, 23 Nisan akşamına kadar ücretsiz olarak 13:00-18:00 saatleri arasında hem bilimsel, hem de el becerilerine yönelik atölye etkinliklerinde keyifli zaman geçiriyor. Uzman eğitmenler ve akademisyenler eşliğinde ‘Bilim Atölyesi’ etkinliği kapsamında;  Akıl Oyunları, Kilden-Hamurdan Heykeller, Eğlenceli Bilim ve Tekno-Robot adlı atölyelere katılan çocuklar 23 Nisan’ın coşkusunu ve keyfini doyasıya yaşamaya devam ediyorlar. Etkinliğin en güzel taraflarındanbiri de atölye çalışmalarını başarıyla tamamlayan çocuklar, kendi el emeği ve içinden gelerek ürettikleri sanatsal çalışmalarını evlerine götürebiliyor. Çocuklar kadar velilerinin de büyük bir merak ve ilgi ile takip ettikleri etkinlikte yetenekli çocuklar TÜZYEKSAV Okulları programlarının uygulandığı YANSIMA’nın yetkilileri tarafından ücretsiz zeka ön değerlendirmesi için kuruma davet ediliyor.

TRT 37. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde ‘Bilim Atölyesi’ etkinliğiyle yer almaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirten YANSIMA’nın kurucusu olan uzman psikolojik danışman ve pedagog Seçil ÖZCAN, etkinlik alanına gelen çocuklara sundukları etkinliğin detayları hakkında şunları söyledi: “ Etkinliğimizin temelini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın eğlence temasının yanına öğrenmeyi de eklemek olarak tasarladık. Çünkü çocuklar asıl öğrenmelerini eğlenirken yaparlar. Pek çok etkinlikte olduğu gibi bu etkinliğimizde de yüzlerce üstün yetenekli, sanatsal zekası, duygusal zekası çok yüksek olan çocuğa ulaşacağımıza inanıyorum.”

Comments

comments