Main Menu

ANTALYA ADIMLARINI KALP SAĞLIĞI İÇİN ATTI!

DSC_8272GÜNDE 30 DAKİKA YÜRÜ KALBİNİ KORU!

Memorial Antalya Hastanesi, 12-19 Nisan Kalp Haftası etkinlikleri kapsamında, kalp sağlığı konusunda toplumsal farkındalığı artırmak ve sağlıklı yaşam bilinci oluşturmak amacıyla, 18 Nisan Cumartesi günü “Sağlıklı Kalp Yürüyüşü” ve “Sağlıklı Kalp Yogası”nda Antalyalıları bir araya getirdi.

Belediye bandosu eşliğinde yürüyüş

Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu’nun da eşlik ettiği, halkın büyük ilgisi ve katılımı ile gerçekleşen ve “Günde 30 Dakika Yürü Kalbini Koru” sloganıyla start alan “Sağlıklı Kalp Yürüyüşü”nde, düzenli spor yapmanın kalp sağlığı açısından önemine dikkat çekildi. Cumhuriyet Meydanı önünden Op. Dr. Tamer Bakalım’ın düdüğüyle başlayan yürüyüşe katılan Antalyalılar, “Antalya Sağlıklı Kalp Yürüyüşü” yazan tişörtleri ile “Sağlıklı Yaşa Antalya”, “Sigara İçmeyin”, “Sağlıklı Beslenin”, “Kalbinizi Sevin, Spor Yapın” yazılı dövizler taşıdı.

Açık havada yoga…

Cumhuriyet Meydanı, Kalekapısı ve Atatürk Caddesi güzergahında devam eden yürüyüş, Karaalioğlu Parkı içerisinde son buldu. Yürüyüş sonrası parktaki özel alanda  “Sağlıklı Kalp Yogası” yapıldı. Hastaların normal yaşama hızlı bir şekilde dönebilmelerini kolaylaştırmak amacıyla, Yoga eğitmeni Dr. Neslihan İskit yönetiminde ve müzik eşliğinde gerçekleştirilen yoga etkinliğine katılan Antalyalılar, hem sıradışı bir hafta sonu geçirdi hem de stress attı.

Hastalarını Türkiye’de ilk kez kalp yogası ile tanıştırdı

“Sağlıklı Kalp Yürüyüşü” ve “Sağlıklı Kalp Yogası” etkinliklerine;  Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Dr. Sevim Şuekinci, hastalarını ilk kez kalp yogası yapmak için teşvik eden ve 10 yıldır bunu tedavi programı kapsamında devam ettiren Memorial Şişli Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, Memorial Antalya Hastanesi’nden  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tamer Bakalım ve Kardiyoloji Uzmanı Dr. Nuri Cömert katıldı.

Comments

comments