Main Menu

EXPO Çocuk Ülkesi’nde eğlenceye doydular

cocuk ulkesi2_600x400Antalya’da düzenlenen TRT Çocuk Şenliği’nde EXPO 2016 Antalya’nın hazırladığı Çocuk Ülkesi Stantları çocukların ilgi merkezi oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Antalya’da bu yıl farklı bir coşku ve eğlenceye sahne oluyor. TRT’nin EXPO 2016 dolayısıyla Antalya’da gerçekleştirdiği Çocuk Şenliği’nde EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın, Cam Piramit Kongre ve Fuar Alanı içerisinde kurduğu Çocuk Ülkesi ve bahçesinde çeşitli etkinliklerle çocuklar hem eğlenip hem öğreniyor.

Şenliğin ikinci gününde, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’ndan öğrencilerin katılımıyla yüz boyama etkinlikleri yapıldı. EXPO 2016 Antalya standında çocuklara rozet, boyama kitapları, broşür, bitki tohumları ile Ece ve Efe anahtarlıkları hediye edildi.

EXPO Çocuk Ülkesi’nde ayrıca Antalya Oyuncak Müzesi Eğitmenleri de mask boyama etkinliği ile hem çocukların hem de ailelerinin yoğun ilgisini çekti.

Cam Piramit Bahçesi’nde yer alan EXPO 2016 Antalya Çocuk Ülkesi’nde çocuklar, 9 gün sürecek etkinliklerde ücretsiz olarak 10:00-19:00 saatleri arasında hem öğretici hem de eğlenceli zaman geçirecek. Yine 9 gün sürecek etkinlik boyunca “kendi yaka iğneni kendin yap” başlığıyla çiçek keçe atölyesi, mask atölyesi, origami çalışmaları da yapılacak.

Comments

comments