Main Menu

ŞAMPİYON DESTEK BEKLİYOR

DSC_0045_600x399‘Sahipsiz gibiyiz’

Destek bekliyorlar

Antalya’nın tek tekerlekli sandalye basketbol takımı Akdeniz Engelliler Gençlik Spor Kulübü, 1.Lig’e terfi maçları oynamaya hazırlanırken, maddi ve manevi destek görememekten yakınıyor.

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 2.Ligi C grubu şampiyonu olan ve Antalya’da 13-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 1.Lig’e terfi maçlarında ter dökecek olan Akdeniz Engelliler Gençlik Spor Kulübü oyuncularına bir dokunan bin ah işitiyor. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Soner Yasak, tüm Antalya’yı bu önemli organizasyonda kentin gözbebeği durumundaki bu sporcuları desteklemeye çağırdı.

Kulüp Başkanı Hakan Sun, “Maddi ve manevi anlamda sahipsiz gibiyiz. Bu kentin yöneticileri sportif faaliyetlere gereği kadar ilgi ve alaka göstermelidir. Antalya’daki yöneticilerden destek bekliyoruz” derken, Antalya’da sporun yönetimi noktasında önemli sıkıntılar var” diyen Süper Lig tecrübesi olan isimlerden Cavit Torun, bunun Antalyaspor Futbol Takımına verilmeyen destekten de açıkça belli olduğunu kaydetti.

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 2.Ligi C Grubu’nda şampiyon olan kentin tek Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı olan Akdeniz Engelliler Gençlik Spor Kulübü, kent yönetiminde söz sahibi olan Antalya sevdalılarından maddi destek beklerken, basketbol meraklılarını da 13-19 Mayıs tarihinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan 1.Lig’e terfi maçlarında salonları doldurarak destek vermeleri çağrısında bulundu. Türkiye Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Soner Yasak, önümüzdeki organizasyonun kulüp açısından önemli olduğunu ve takımın hedeflerine ulaşmasında seyirci desteğinin gerektiğini söyledi.

Yasak, “Kulübümüz geçtiğimiz hafta Hatay Büyükşehir Belediyesi Engelliler Spor Kulübü ile yaptığı son karşılaşma ile ligi zirvede bitirdi. Döşemealtı Spor Salonu ve Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak olan ve 12 takımın katılacağı terfi maçlarının sonunda 4 takım 1. Lig’e yükselecek. Basketbol aşkının, sevginin engel tanımadığını bu arkadaşlarımız gösterdi. Bu işin kuruluşundan beri başında olan arkadaşlarımız var. Onların bu emeğine ortak olmak adına Antalya’daki sporseverler takımın yanında olmalıdır. Kazanacaksa Antalya, kaybedecekse yine Antalya kaybedecek” dedi. Yasak 13-19 Mayıs tarihlerindeki organizasyon programı hakkında da şu bilgileri verdi:

“12 Mayıs’ta teknik toplantı yapılacak. Bu toplantıda kura çekilecek. 13 Mayıs’ta Atatürk Spor Salonu’nda protokolün katılımı ile açılış seromonisi yapılacak. Aynı gün 13’te müsabakalar başlayacak. İki salonumuzda 3’ermaç, 14’ünde 6’şar, 15’inde 6’şar, 16’sında 1 günlük ara verilecek ve geriye kalan 6 takım arasından 4 takım gelecek sezonda 1.Lig’de yer alacak.

Comments

comments