Main Menu

Uluslararası Rotary 2430. Bölge dönem başkanları “Hizmetleriniz dünyaya armağan olsun” sloganı altında Antalya’da toplandı

asamble4_600x400Türk Rotaryden çocuk felcinin önlenmesine aktif destek

Uluslararası Rotary (UR) 2430. Bölge Rotary dönem başkanları 8-12 Nisan tarihleri arasında düzenlenen  “2015-2016 Başkanlar Eğitim Semineri ve Bölge Eğitim Asamblesi”nde yeni dönem hizmet alanlarını belirledi. 6 ana konuda yeni projelerin belirlendiği asamblede çocuk felcinin sonlandırılması konusunda çalışmalar yürüten Dünya Rotary’e aktif destek verilmesi kararlaştırıldı.

“Hizmetleriniz dünyaya armağan olsun” sloganı altında Antalya Limak Limra Otel’de bir araya gelen yaklaşık 750 Rotaryenin katıldığı Başkanlar Eğitim Semineri ve Bölge Eğitim Asamble’si, Rotary kulüplerinin flamaları ve 2430. Bölge ülke bayraklarının  geçiş töreni görkemli bir açılışa sahne oldu. 8-9 Nisan tarihlerinde Rotary dönem başkanları için düzenlenen eğitim çalışmalarından sonra toplanan asamblede ise rotaryenlerin 6 ana konudaki yeni hizmet dönemi proje önerileri ele alındı.

UR 2430. Bölge Dönem Guvernörü Canan Ersöz başkanlığında toplanan Asamble’de, rotary dönem başkanlarının kadın ve çocuk sağlığı, çevre, temiz su, eğitim, barış ve toplumsal kalkınma konularda geliştirdiği projeler tartışıldı.  Asamble çalışmaları sonunda, çocuk felcinin sonlandırılması ve Suriye’den gelebilecek vakaların önlenmesi konularında Dünya Rotary’nin yürüttüğü faaliyetlere aktif olarak destek verilmesi yönünde karar alındı.

Comments

comments