Main Menu

Antalya Sanayici ve İş adamları Derneği (ANSİAD) 5.Kahvaltılı toplantısı yapıldı. ANSİAD Üyesi A.Dündar Uluğkay: “Rüya Görmeyen, Hayal Kurmayan İnsan Hiçbir Proje Üretemez “

3_600x450ANSİAD Üyesi Mesut Göksu: “Türkiye Asansör Alanında Avrupa’da Söz Sahibi”

ANSİAD, 5.Kahvaltılı toplantısı Akra Barut Otel’de yapıldı. Toplantı Başkanlığını ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu’nun yaptığı yönetim kurulu, dernek üyesi iş insanlarının katıldığı toplantıda ANSİAD Üyesi A.Dündar Uluğkay Antalya’nın Gelişmesi &  3T – Tarım Turizm Ticaret “  Mesut Göksu ise  “Uluslararası Asansör Sektörü” hakkında konuşma yaptı.

Profesyonel iş hayatındaki başarılarını anlatan ANSİAD Üyesi A.Dündar Uluğkay, “Ben projelerimi anlattığımda “Sen rüya görüyorsun, bunlar olacak şey değil dediler. Tabi ki rüya göreceğim. Rüya görmeyen, hayal kurmayan insan hiçbir proje üretemez ve hiçbir zaman başarıyı yakalayamaz” dedi.

İşadamlarını dağcı olarak nitelendiren İşadamı Uluğkay, iş insanlarının tek malzemelerinin güç olduğunu belirterek, “İşadamı dağcıdır. Tek malzemesi gücüdür. Sermayesi onu adım adım zirveye taşır. Zirveye çıkarken ilk önce halatı halatı gerersin, çiviyi takarsın sonra diğer çivi.Hedefe adım adım ilerlersin.Bizim hayata geçirdiğimiz projeler hep kendi kendini hayata geçiren projeler.Kazanırsın,kaybedersin,harcarsın.Fakat önemli olan üretken olmak,düşünceler projeler üretmektedir”

Turizmde kafasında dönen projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşadığını ifade eden A. Dündar Uluğkay, şunları söyledi:

“Aklımda bir proje dönüp duruyor. Öyle bir tesis kurmalıyım ki bütün dünyadan bütün milletlerden insanları orada toplamalıyım.1987 yılında bir uydu kent projesi yapmaya karar verdik. Yer bakıyoruz. Alanya Okurcalar’da uygun fiyata yer teklif ettiler. Yeri vatandaştan alıyoruz. İmar sorununu bizim çözeceğimizi, kendilerinin de faydalanacağını düşünüyorlar. Dönemin belediye başkanına gittim, gereken kolaylığı gösterdiler ve yatırıma karar verdik”

1980’lerin sonuna doğru çimento, tuğla gibi konuları ikinci plana atarak yeni iş kollarına yönelmeye başladıklarını anlatan Uluğkay, şöyle devam etti:

“1980’lerin sonuna doğru çimento ve tuğla bölgede doyum noktasına ulaştığı için yeni iş kollarına yöneldik.1970’li yıllarda Güney Antalya projelerinin içindeydim. Projeleri inceliyordum. Bölge yeni yatırım alanları olarak tarım, turizm ve ticarete açık. Antalya’nın ilk modern tarım tesisini kurduk. Avrupa normlarına göre üretim yaparak ihraç etmek amacıyla işe koyulduk. İngiltere ve Almanya’ya sebze meyve ihracatına başladık. Almanlarla ortak olduk.Ar-Ge çalışmaları yaparak üretime devam ettik.İlk hazır fide üretimini gerçekleştirdik”

ANSİAD Üyesi A.Dündar Uluğkay, meslek hayatı boyunca hep ilkeli ticaret yapmak için çalıştığını ve üretimde ilkleri gerçekleştirmeye odaklandığını söyledi.

Comments

comments