Main Menu

Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği kanser haftası nedeniyle “Cilt ve Meme Kanseri farkındalık” konulu toplantı düzenledi.

MRT_9260_600x399Medikal Park işbirliği ile gerçekleştirilen geniş katılımlı toplantıda, Plastik Cerrah Prof. Dr. Koray Coşkunfırat son yıllarda artan kanserde erken tanı, korunma yolları ve tedavi yöntemleri konusunda bilgi verdi.

Çoşkunfırat  konuşmasında “yoğun güneş ışığına maruz kalanlar, radyoaktif ışın tedavisi uygulaması görenlerin deri kanseri riskine yakalanma riskinin yüksek olduğunu ifade etmek isterim. Erken tanı için ciltte görülen uzun süreli  yara ve lekelerin zaman kaybetmeden mutlaka uzmana danışılması gerekir. Güneş ışığına maruz kalmamak ve koruyucu kremlerle deriyi koruyarak önlem almak mümkün. Kadınların yaşam kalitesini düşüren meme kanserinde de erken tanı  çok önemli. Bu nedenle kadınların belli dönemlerde mutlaka meme muayenesi yaptırmalarını öneriyoruz. Gelişen yöntemler ve klinik çalışmalarla meme kanseri tedavisinde çok iyi sonuçlar alıyoruz.  Kanser konusunda farkındalığı arttırmak üzere yaptıkları  çalışmalar ve toplantılarla daha çok kitleyi ulaşılmasını sağladıkları için teşekkür Agider’e  ederim.”dedi.

Katılımcıların sorularına yanıt buldukları toplantıda konuşma yapan Agider Başkanı Taliha SALMAN “son yıllarda kanser vakaları ile konuya dikkat çekmek ve farkındalığı arttırmak üzere daha fazla çalışmalar yapılmasının önemini vurguluyoruz. Agider olarak bu konuda başlattığımız farkındalık projeleri ve çalışmalarla farkındalığı arttırmaya çalışıyoruz. Kanser haftası nedeniyle bugün düzenlediğimiz bilinçlendirme toplantısında faydalı bilgiler sunan Prof. Dr. Koray Çoşkunfırat’a çok teşekkür ederiz.

Comments

comments