Main Menu

ŞÖHRETLER KARMASI – MANAVGAT KARMASI MAÇINDA DOSTLUK KAZANDI

DEN_5687_600x398TÜFAD’ın, Manavgat Belediyesi öncülüğünde düzenlediği 3’ncü Olgunlar Futbol Turnuvası kapsamında, Şöhretler Karması ile Manavgat Karması, Manavgat Atatürk Stadyumu’nda dostluk maçı yaptı.  Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in de Manavgat Karması’nda oynadığı maça futbolseverler ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Başhakemliğini eski yardımcı hakemlerden Necla Akdoğan’ın yaptığı karşılaşmada, yardımcı hakemlikleri ise Sait Yücel ve Namık Kemal Sarıyer üstlendi. Şöhretler Karması’nın 11’inde İsmet Savcılıoğlu, İhsan OkayCeyhun Eriş, Ergün Penbe, Kemal AslanTanju ÇolakHüsnü Özkara, Osman YozgatMehmet Tuğrul, Ender Tıraş ve Muzaffer Bilazer yer aldı. Manavgat Karması’nın 11’inde ise Manavgat Belediye Başkanı Şükrü SözenAhmet Ersoy, Nazmi Kırçiçeği, Mehmet Çeker, Fikret Özarslan, Baykal Kan, Aziz Akçayİsmail Mutlu, Halis Akkaya, Ahmet Özden, Mustafa Akhanım sahaya çıktı. Takımlar önce sahaya çocuklarla birlikte Polis Haftası’nı kutlayan pankart taşıyarak çıktı. Polis kıyafeti giymiş çocuklarla sahaya çıkan takımlar halkın büyük sempatisini kazandı.

Şiddetli rüzgara karşı oynanan ve çekişmeli geçen karşılaşmayı Şöhretler Karması 3-2 kazandı. Yarım saatlik devrelerle 60 dakikalık süren maçta, Şöhretler Karması’nın gollerini 4’üncü dakikada Ender Tıraş, 7’inci dakikada Muzaffer Bilazer ve 28’inci dakikada Tanju Çolak kaydetti.  Manavgat Karması’nın gollerini ise 35’inci dakikada Hasan Ay ile 46’ıncı dakikada penaltıdan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen attı.

Karşılaşmayı, TÜFAD Başkanı İsmail Dilber ve eski ünlü antrenörleri de izledi. Maçtan sonra gazetecilere açıklama yapan Tanju Çolak, güzel bir organizasyon kapsamında eski arkadaşlarıyla maç yapma şansı bulduklarını belirtti. Bu maçla geçmişe gittiklerini kaydeden Çolak, “Burada güzel bir ortam oldu. Futbolcu arkadaşlarımızla hocalarımızla bir araya gelip hasret giderdik. Bu organizasyonun devam etmesini istiyorum. Başta TÜFAD ve Manavgat Belediyesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Manavgat Belediye Başkanı CHP’li Şükrü Sözen ise Manavgat‘ın sporu ve sporcuyu seven bir kent olduğunu belirterek, “Elimizden geldiği kadar spora destek olmaya çalışıyoruz. Bugün eski ünlü futbolcularımızla keyifli bir maç yaptık. Güzel bir ortam oldu. Çok değerli futbolcularımıza, hakemlerimize ve antrenörlerimize Türk sporuna yaptıkları katkılar nedeniyle teşekkür ediyorum. Geçen yıl da yapmıştık, bundan sonra da devam edecek. Bu gün burada aslında dostluk, sevgi ve kardeşlik, birliktelik kazandı” dedi.

Comments

comments