Main Menu

Milano’da EXPO 2016 Antalya Rüzgarı Esti

Alessandro Rosso sakayık_647x600EXPO 2016 Antalya Danışmanı Necil Nedimoğlu Milano’da, Expo 2015 Expo Komiserleri Kulübü toplantısına katılarak EXPO 2016 Antalya hakkında bilgiler verdi.

İtalya’nın Milano kentinde, Expo 2015 Komiserleri Kulübü toplantısı yapıldı. Toplantıya 2016’da Dünya Botanik EXPO’suna ev sahipliği yapacak EXPO 2016 Antalya Danışmanı Necil Nedimoğlu da katıldı. Nedimoğlu, EXPO 2016 Antalya’nın tanıtım filminden sonra yaptığı konuşmada, EXPO 2016 Antalya’nın temasından bahsederek, EXPO 2016 Antalya’da ‘business to business’ ve ‘en iyi uygulamalar’ın da yer alacağını söyledi. Nedimoğlu ayrıca, akademik konferans ve sempozyumlarla küresel sorunlara çözüm arayışının ‘Expo’nun mirası’ bakımından önemini vurguladı.

Expo Komiserler Kulübü Başkanı ve aynı zamanda Milano Expo 2015 Türkiye pavyonu inşasının yüklenicisi Alessandro Rosso, günümüzde ‘business to business’ ve ‘en iyi uygulamalar’ konseptlerinin Expo’ların olmazsa olmazları olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Günümüzde Dünya Expo’larının ve Botanik Expo’ları giderek aynı amaçta birleşiyor. Bu iki tür Expo’ların arasındaki farklar, yakın gelecekte ortadan kalkacak”.

AB Temsilcisi de; Expo’ların bugün artık her zamankinden fazla iletişim, tanınırlık sağlayarak uluslararasında küresel sorunların masaya yatırıldığı, ortak çözümlerin arandığı global bir forum olarak tanımladı. Toplantıda ayrıca, ‘İpek Yolu’ hakkında bir film gösterisi sonrası sunumda Antalya – Astana – Dubai Expo’larının ‘İpek Yolu’nun canlandırılması için bir fırsat olacağı belirtildi. Toplantıda Astana 2017 ve Dubai 2020 Expoları hakkında da bilgi alışverişinde bulunuldu.

Comments

comments