Main Menu

Eğitimin eğlenceli adresi

İKBAL BİNER_267x400Lara İngilizce Etüt Merkezi Kurucusu İkbal Biner ile verdikleri hizmetler üzerine bir röportaj gerçekleştirdik. Biner, “Ebeveyn çalışsın çalışmasın, öğrenciler evde ödev yapmakta ciddi bir sıkıntı çekiyorlar. Bizim kurumumuzun amacı da bu yükü en aza indirmek” şeklinde konuştu.

İşte o röportaj

İkbal Hanım bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

1968 Antalya doğumluyum . İlk orta ve lise eğitimimi Antalya’da tamamladım. 5 yıl üniversite eğitimim için Ankara’da bulunduktan sonra eşimin de Antalyalı olması sebebiyle tekrar Antalya’ya yerleştim. Ticari hayatım 1991 yılında başladı fakat 2010 yılında Lara İngilizce Etüt Merkezi’ni kurdum.

Hangi yaş grubuna hitap ediyorsunuz?

Burada 2 ve 5 yaştan başlayan tüm öğrenci gruplarına hizmet veriyoruz.

Sayısal ve sözel derslerin yanı sıra satranç, gitar ve piyano gibi sanatsal eğitimleri de vermektesiniz. Sizce, sanatsal eğitimlerin öğrencilerin diğer konuları öğrenmesinde katkısı var mı, biraz anlatır mısınız?

Sanatsal faaliyetler 5-12 yaş arasındaki çocukların beyin gelişimine fayda sağlayan bir sistemdir. Beynin sol yarım küresi, konuşma ve matematik, sağ yarım küresi de resim, satranç ve müzik gibi zihinsel faaliyetlerle gelişir. Bu durum “12 yaşından sonra beyin gelişmiyor mu?’’ anlamı taşımaz. Çocuk ergenlik çağına girdiği için beyinde ki uzmanlaşma tamamlanmış olur, gelişim ise devam etmektedir.

Lara İngilizce Etüt Merkezi olarak misyonunuz nedir?

Kurumumuzun amacı öğrencilerimizin ödevlerini eksiksiz yapmalarının haricinde, her öğrencinin anlamadığı konuda bireysel çözümlerle eksiklerini gidermek ve ilköğretim 4’üncü sınıfa kadar olan tüm öğrencilerimizin (veli onay verdiği takdirde) ücretsiz mental aritmetik eğitiminden faydalanarak konsantrasyon eksikliğini ortadan kaldırıp görsel hafızalarını geliştirmek. Aynı zaman da ağırlıklı İngilizce programlarımızla, İngilizce konuşmaya korkmayan yeni bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Yaz okulu kapsamında ne gibi etkinlikleriniz oluyor?

Yaz etkinliklerimiz için velilerimizin talepleri doğrultusunda, kendilerine uygun bir program oluşturuluyor. Bizde haftada üç gün havuzda yüzme eğitimi, drama, eğlenceli İngilizce, geçmiş yıl tekrarı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı, görsel sanatlar gibi programlarımız mevcut. Öğrenci bizimle sabah 08:30’dan akşam 18:00’e kadar da kalabilir, yalnızca iki saat ders alıp gidebilir.

Çocuklara, İngilizce’yi anadilleri gibi konuşabilmeleri için uyguladığınız yöntem hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Lara İngilizce Etüt Merkezi’nde, İngilizce ders gibi öğretilmez sinema, televizyon, projeksiyon gibi kaynaklarla öğrenciye yaşatarak öğretilir.

Değinmek istediğiniz başka bir konu var mı?

Bizim kurumumuzda öğrenci hangi branştan destek almak istiyorsa, uzman kadromuzla ve kendi branşında okutmanlarla, M.E.B onaylı eğitmenlerden hizmet alır.

Lara İngilizce Etüt Merkezi dil okulu değildir etüt merkezidir. Ebeveyn çalışsın çalışmasın, öğrenciler evde ödev yapmakta ciddi bir sıkıntı çekiyorlar. Bizim kurumumuzun amacı da bu yükü en aza indirmek, öğrencinin okuldan arta kalan zamanını bizimle birlikte verimli bir şekilde öğrenerek geçirmesini sağlamak.

Son olarak söylemek istediğim başarı ışık gibidir, kendini var etmek için bir enerji kaynağına, kendini çoğaltmak içinde aynalara ihtiyaç duyar. Yönü belli, iradesi kuvvetli, kanatları kudretli nesiller yetiştirmek dileğiyle. Sevgiyle kalın…

Teşekkürler

Comments

comments