Main Menu

DÜNYANIN YETENEKLİ ÇOCUKLARI ANTALYA’DA BULUŞACAK

FMTW GÖRSELLERİ (3)_600x400Geleceğin genç yetenekleri Dünyanın Çocuk Yetenek Festivali’nde, Antalya’da buluşmaya hazırlanıyor.  “FestivalModel & Talent World – 2015” organizasyonununbu yıl ikincisi 19-28 Nisan 2015 tarihleri arasındaAntalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Manavgat Belediyesi destekleriyle Antalya’da gerçekleşecek. Festival hem geleceğin yeteneklerini seçecek, hem deülkemizi dünya çocuklarına tanıtacak.  Club Hotel Sera’da gerçekleşecek organizasyonda, 4-18 yaş arası çocuk ve gençler, yeteneklerini tanıtma fırsatı bulacak.Festivale bu yıl 20 ülkeden 50 temsilci katılacak.

DÜNYA ÇOCUK YETENEK FESTİVALİ olarak bilinen “Festival Model &Talent World” Organizasyonu19 – 28 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya’da, Club Hotel Sera’da gerçekleşecek. Organizasyon dünya çocuklarını farklı kültürlerle tanıştırarak şehrimizi ve ülkemizi dünyaya tanıtacak.

DÜNYA ÇOCUKLARINA EXPO 2016 ANTALYAPROJESİ TANITILACAK

Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ve ülkemizde ilk defa Antalya’da gerçekleşecek olan EXPO 2016ANTALYA,“Festival Model &Talent World – 2015” organizasyonu tarafından büyük önem taşıyor. “Festival Model & Talent World – 2015” organizasyonun etkinlik kapsamında, çiçek ve çocuk temasını içeren EXPO 2016ANTALYAdünya çocuklarına tanıtılarak EXPO 2016’yabirçok ülkeden binlerce ziyaretçinin katılımına katkı sağlayacak. Bu amaçla, festivale katılan çocuklar, EXPO 2016Antalya’nın temasına uygun, kendilerinin hazırladığı çiçek ve çocuk temalı resimleriniEXPO 2016 ANTALYA Ajansı Genel Sekreteri SN.HaşmetSUİÇMEZ’e, makamında ziyaret ederek sunacaklar. Ayrıca dünyanın dört bir yerinden gelen çocuklar, kendi ülkelerine özgü çiçek tohumlarını EXPO 2016 ANTALYA alanına dikecekler.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ İLE DÜNYA BARIŞI VURGULANACAK

Dünyanın en gözde turizm merkezinde gerçekleşecek organizasyon ile ülkemizin ve Antalya’nın tanıtımı yapılacak. Organizasyon kapsamında sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirilecek. Geçen yıl olduğu gibi, bu yılda farklı milletlerden gelen çocuklar, ülkemizde barışın simgesi olan zeytin fidanları dikerek “DÜNYA BARIŞININ” önemini bir kez daha vurgulayacak.

20 ÜLKEDEN 50 TEMSİLCİ KATILACAK

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen 11 ülkeden 40 temsilci, toplamda 13 ülkeden yaklaşık 120 kişilik katılımla yapılan “Festival Model &Talent World” Organizasyonu,bu yıl hedefi ikiye katlayarak 20 ülkeden temsilciler ağırlayacak. Organizasyona farklı ülkelerden birçok misafir ve basın mensubu da katılacak.

KÜLTÜRÜMÜZ ETKİNLİKLERLE DÜNYA ÇOCUKLARINA TANITILACAK

19-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin 2015 organizasyonuna, Antalya, yine ev sahipliği yapacak. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda festival süresince birçok etkinlik gerçekleşecek.

2015 yılında Festival kapsamında;         

  • Dünya turizm merkezi Antalya’nın ve ülkemizin, dünyada bulunduğu noktada saygınlığını göstermek adına makam ziyareti;
  • Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan EXPO 2016 ANTALYA’nın, “Çiçek ve Çocuk” teması ile Antalya’da düzenlenecek olmasına büyük önem veren organizasyon, hem EXPO 2016 organizasyonunun tanıtımına katkıda bulunmak, hem de çocukların bu büyük organizasyonda bir andaç bırakmaları adına, festivale katılacak olan dünya çocuklarının EXPO 2016 alanını ziyaret ederek, uygulanabilir bir proje kapsamında, ülkelerinden getirdikleri tohumların dikimi aktivitesi;
  • TRT Çocuk Şenliği’nin 2015 yılında Antalya’da düzenlenecek olması sebebiyle şenlik

süresince her türlü sahne performansı ile şenliğe katılımı;

  • Akdeniz’in incisi Antalya’yı tanıtmak adına, 27 Nisan 2015 tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi destekleriyle yat turu gezisi,hayvanat bahçesi gezisi, Kaleiçi şehir turu gezisi.

 

Ülkemizin tanıtımına katkıda bulunacak diğer aktiviteler;

  • Sosyal sorumluluk ve destek adına, yaşlı bakım evi ve engelli veya yardıma muhtaççocuklara destek ve hediye sunumu ziyareti;
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılarak, ulu önderAtatürk’ün çocuklara hediyesi olan bugünü, dünya çocukları ile paylaşım etkinliği;
  • Yine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Antalya Manavgat Belediyesibünyesinde yardıma muhtaç ve/ya engelli çocuklarımıza yetenek gösterileri ile sahne performansları sunumu;
  • Gelenekselleşecek olan “Barış” temalı zeytin fidanı dikimi;
  • Türk kültürünün ve misafirperverliğinin dünya çocuklarına tanıtılması hedefi ile folklorik Türk restoranı ziyareti gerçekleştirilecek.

Festival Model &Talent World Organizasyonu Hakkında

“Festival Model &Talent World®”; 4-18 yaş arası çocuk ve gençlerin yeteneklerini tanıtma, ulusal kültürlerini uluslararası seviyede sergileme fikriyle yola çıkan, dünya çapında lisanslı bir festival organizasyonudur. Hali hazırda katılacak olan Arnavutluk, Brezilya, Bulgaristan, Güney Afrika, Gürcistan, Kırgızistan, Kırım Cumhuriyeti, Kosova, Letonya, Macaristan, Nepal, Portekiz, Rusya, Tataristan, Türkiye, Ukrayna ve iletişim halinde olduğumuz diğer ülkelerden temsilciler; oyunculuk gibi profesyonel becerilerinin yanı sıra dans, tiyatro, müzik, resim vb. gibi sahne performanslarıyla da bireysel yeteneklerini sergilerler.

Farklı ülkelerden yetenekli çocuk ve gençleri aynı platformda buluşturan, bilgi ve becerilerini yükselten ve tecrübelerini, paylaşımları ile artıran; yaratıcılık güçlerinin evrensel anlamda gelişimini sağlayan “Festival Model &Talent World®” organizasyonu, global anlamda başarısını ispatlamış bir buluşmadır.

Comments

comments