Main Menu

Rotary Bölgeler Arası Yeni Üye Uyum Kampı İlk Defa Antalya’da Düzenlendi

genel_600x403Uluslararası Rotary’nin 3 farklı bölgesinden 220 yeni üye, Yeni Üye Uyum Kampı için Antalya’da bir araya geldi.Uluslararası Rotary, bu sene ilk defa farklı bir uygulama yaparak 2420. 2430. ve 2440. Bölgelerdeki Rotary kulüplerine yeni üye olmuş üyeleri bir araya getirerek ortak uyum kampı düzenledi. Bölge eğitmeni ve geçmiş dönem Guvernörü Murat Öz, daha önce bölgelerin ayrı ayrı düzenlemesinden farklı olarak bu sene ilk defa birlikte yapılan bu kamp ile bölgeler arası kaynaşmayı artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Kampın ana amacının Rotary’e son iki dönemde katılmış olan yeni üyelerin ve eşlerinin temel Rotary bilgilerini arttırmak; Rotary’nin toplumsal hizmetlerini tanıtmak, dostlukları arttırmak ve Bölgeler arası tanışıklığı sağlamak olduğunu söyleyen Öz, kampın sonunda amaçlarına ulaştıklarını sözlerine ekledi.

Rotary Bilgileri ve Eğitimlerden Sorumlu Guvernör Yardımcısı Tijen Türeli, kamp programında, Rotary geçmişi köklü olan değerli eğitmenler ve konuşmacılar ile derneğin yönetsel yapısı, uluslararı organizasyonlar, gelenek ve görenekler, Türkiye’deki başarılı hizmet projeleri, vakıf çalışmaları gibi önemli konular hakkında yeni üyelere önemli bilgiler aktarıldığını ifade etti.

220 kişinin katılımı ile 7-8 Mart tarihlerinde Aska Lara Otel’de gerçekleşen kampa, Antalya’nın en eski ve en köklü Rotary Kulübü olan Antalya Rotary Kulübü’nün ev sahipliği yapmasından gurur ve mutluluk duyduğunu belirten dönem başkanı Alper Beşiroğlu, kamp için emek veren ve katılan tüm üyelere teşekkür etti.

 

 

Comments

comments