Main Menu

Lara Rotary Kulübü’nden 7. Rotary Kısa Film Festivali

rofife_600x400 Bu yıl 7.si düzenlenecek olan kısa film festivali Rotary (Rofife 07) Kurmaca,Belgesel,Animasyon, Deneysel Film olmak üzere 4 grup yer alıyor. 18-21 Mart 2015 arasında Antalya’da düzenlenecek olan filim festivalinin organizasyonunu  Antalya da  Lara Rotary kulübü üstlendi.

 

Rofife – Rotary Kısa Film Festivalin organizasyonunu  Rofife Ana komite Başkanı Süreyya Gürgan, Antalya Rofife Başkanı Gökan Sarıkaya, Lara Rotary Kulüp Başkanı İsmail Toy,  Rotary Dönem Başkanı Timur Kolancı önderliğinde yapılacaktır.

Uluslararası kısa film yarışması modern sinema sanatı yoluyla, yaratıcı kişilerin bir araya getirilmesi ve sinema sanatı ile dünya barışına katkıda bulunmak için organize edilmiştir.

2008 yılından buyana gerçekleştirilen kısa filim festivali kısaca ROFİFE uluslararası Rotary’nin dünyadaki 535 bölgesinden en büyük 2. coğrafyaya sahip olan, 2430. bölge tarafından gerçekleştirilecek olan, Uluslararası kısa filim yarışmasının YEDİ’ncisi 18- 21 Mart 2015 tarihinde  Antalya’da düzenlenecektir.Festival Uluslararası Rotary’nin sahip olduğu ağ sayesinde tüm Dünyada takip edilebilen Uluslararası bir festival olma özelliğini kazanmıştır. Rofife Ülkemizde ve Dünyada  yönetmenlerin Kurmaca,Belgesel, Animasyon, ve Deneysel kategorilerindeki kısa filmlerini izleyicisiyle buluşturduğu Uluslararası kısa filim festivaline 321 kısa filim başvurusu olmuştur.

Festivale katılan yerli ve yabancı yönetmenler, jüri üyeleri, basın mensupları, sinema eleştirmenleri ve sinema sanatçılarının ağırlandığı ROFİFE GALA ve ÖDÜL GECESİ organizasyonun en heyecanlı bölümü emek vermiş ustalara “USTAYA SAYGI ÖDÜLÜ” adı ile bir onur ödülü de verilecektir.

 

Comments

comments

Siz ne dersiniz?